2. 10. 2016,
17.18

Thermometer Blue 0,15

1

angleško prvenstvo Premier League Manchester United Manchester City Liverpool Arsenal Chelsea nogomet

Nedelja, 2. 10. 2016, 17.18

Angleško prvenstvo, 7. krog

Težka zmaga Arsenala, siv dan v Manchestru: en mršav remi in en poraz

1

guardiola manchester city | Foto Reuters

V sedmem krogu angleške premier league je spodrsnilo obema manchestrskima kluboma.

Evropske nogometne zelenice:

Manchester United je zgolj remiziral na domači tekmi s predzadnjim Stokom. Zanj je zadetek dosegel Joe Allen, za vrage pa Anthony Martial. Oba sta padla v drugem polčasu. City pa je ostal brez točk na derbiju pri Tottenhamu. Ta je slavil z 2:0, Cityjev vratar Claudio Bravo pa je obranil 11-metrovko.

Arsenal je na gostovanju šele v sodnikovem podaljšku ugnal Burnley. Za to je poskrbel Laurent Koscielny.

Uvodno tekmo kroga so odigrali v Liverpoolu, kjer sta se domači Everton in Crystal Palace razšla z delitvijo točk. Swansea City je doma vodil proti Liverpoolu, a je ta v drugem polčasu pripravil preobrat, zmagal z 2:1 in vsaj začasno skočil na drugo mesto lestvice.

Trenerju Slavenu Biliću z West Hamom spet ni uspelo zmagati, z gosti iz Middlesbrougha so se razšli z delitvijo točk, zadnjeuvrščeni Sunderland pa še naprej ostaja brez zmage v letošnji sezoni.