17. 4. 2022,
17.19

2 leti, 3 mesece

Thermometer Blue 0,26
Arsenal Manchester United Liverpool Manchester City angleško prvenstvo Premier League

Nedelja, 17. 4. 2022, 17.19

Angleško prvenstvo, 33. krog

V boju za ligo prvakov vse bolj vroče, izjemna predstava Ronalda

Leanrdo Trossard Tottenham Brighton | Belgijec Leandro Trossard je popeljal Brighton v vodstvo na gostovanju pri Tottenhamu v 90. minuti. | Foto Reuters

Belgijec Leandro Trossard je popeljal Brighton v vodstvo na gostovanju pri Tottenhamu v 90. minuti.

V 33. krogu angleške premier lige je bilo ta konec tedna zaradi polfinalnega sporeda pokala FA odigranih le šest tekem. Četrtouvrščeni Tottenham si je privoščil spodrsljaj, saj je doma v zadnji minuti ostal brez točk proti Brightonu. Svoje navijače je razočaral tudi Arsenal, ki je izgubil na gostovanju v Southamptonu, spodrsljaj londonskih velikanov pa je v boju za četrto mesto, ki prinaša nastop v ligi prvakov, izkoristil Manchester United. Na krilih trikratnega strelca Cristiana Ronalda je doma s 3:2 ugnal Norwich. V nedeljo je West Ham le remiziral z Burnleyjem (1:1).

Manchester City - Liverpool
Sportal Na derbiju brez zmagovalca, delitev točk med Manchester Cityjem in Liverpoolom
Liverpool
Sportal Liverpool po zmagi nad Man Cityjem dobil nasprotnika v finalu

Manchester City in Liverpool, ki ju na vrhu premier lige loči le točka, ta konec tedna ne igrata ligaške tekme. Udarila sta se na namreč v polfinalu pokala FA, rdeči pa so zmagali s 3:2.

V premier league so prva tri mesta že bolj ali manj oddana Manchester Cityju, Liverpoolu in Chelseaju, za četrto mesto, ki še pelje v ligo prvakov, pa se poteguje ogromno velikanov. Tottenham je imel lepo priložnost, da se utrdi na četrtem mestu, a je doma presenetljivo ostal praznih rok proti Brightonu (0:1). Ko je izgubil tudi Arsenal, v gosteh je priznal premoč Southamptonu (0:1), je postalo jasno, da bi si Manchester United z morebitnim uspehom proti Norwich Cityju povečal možnosti za skok na četrto mesto.

Cristiano Ronaldo je navijače Manchester Uniteda proti Norwich Cityju osrečil s kar tremi zadetki. | Foto: Reuters Cristiano Ronaldo je navijače Manchester Uniteda proti Norwich Cityju osrečil s kar tremi zadetki. Foto: Reuters

Rdeči vragi niso imeli lahkega dela proti zadnjeuvrščenemu Norwichu. Na koncu so se namučili za zmago s 3:2, vse tri zadetke za gostitelje pa je dosegel Cristiano Ronaldo. 37-letni Portugalec je tako dočakal 50. trojček v karieri v dresu kluba, United pa je zaostanek za Tottenhamom zmanjšal na tri točke. Srb Nemanja Matić je pred srečanjem sporočil, da se po koncu sezone poslavlja od Old Trafforda.