7. 12. 2020,
22.57

3 leta, 4 mesece

Thermometer Blue 0,05

Liverpool Manchester United Manchester City Chelsea Tottenham Arsenal Jose Mourinho angleško prvenstvo

Ponedeljek, 7. 12. 2020, 22.57

Angleško prvenstvo, 11. krog

Tottenham poglobil krizo Arsenala, Liverpool zmel volkove

Tottenham | Tottenham nadaljuje svoj pohod. | Foto Reuters

Tottenham nadaljuje svoj pohod.

Vrhunec 11. kroga angleškega obračuna je bil nedeljski obračun med mestnima rivaloma Tottenhamom in Arsenalom. Četa Joseja Mourinha slavila z 2:0 in topničarjem prisolila še tretji ligaški poraz na zadnjih štirih tekmah. Na prvi nedeljski tekmi je Crystal Palace s kar 5:1 razbil WBA, ki ostaja pri skromnih šestih točkah, Leicester City je po zadetku Jamieja Vardyja v 90. minuti z 2:1 preskočil zadnjeuvrščeni Sheffieldu, zvečer pa je prvak Liverpool visoko s 4:0 premagal Wolves in se po točkah izenačil z vodilnim Tottenhamom.

Derbi kroga pa je potekal v Londonu. Pričakovano je glede na formo v zadnjih tednih slavil Tottenham, ki je še poglobil krizo topničarjev. Južnokorejski napadalec Son Heung-min je v 14. minuti sijajno zadel s 25 metrov, v izdihljajih prvega polčasa pa je lepo akcijo Sona in Kana zaključil slednji.

Tottenham nadaljuje z dobrimi predstavami. Nazadnje so bili varovanci Portugalca Joseja Mourinha poraženi v evropski ligi proti Antwerpnu konec oktobra. Na zadnjih petih tekmah v angleškem prvenstvu pa so točki oddali le proti Chelseaju.

Chelsea je v izjemni formi. | Foto: Reuters Chelsea je v izjemni formi. Foto: Reuters

V uvodnem sobotnem dejanju 11. kroga angleškega prvenstva sta Burnley in Everton remizirala, za goste je v izdihljajih prvega polčasa dosegel že 11. zadetek v tej sezoni Dominic Calvert-Lewin. Nato sta se zmag razveselila velikana iz Manchestra, United je zmagal pri West Hamu s 3:1, za najlepši trenutek srečanja je poskrbel evrogol Paula Pogbaja, City pa je doma premagal Fulham z 2:0, v večernem spopadu pa je Chelsea na Stamford Bridgu vzel mero Leeds Unitedu.

Belgijec Kevin De Bruyne je postavil končni rezultat na Etihadu. | Foto: Reuters Belgijec Kevin De Bruyne je postavil končni rezultat na Etihadu. Foto: Reuters