polfinale Sheffield United Brighton Manchester United Manchester City pokal FA

Nedelja, 23. 4. 2023, 20.40

1 leto

ANGLEŠKI POKAL FA, POLFINALE

Rdeči vragi po 11-metrovkah v finale angleškega pokala

Manchester United | Manchester United je v finale pokala napredoval po izvajanju 11-metrovk. | Foto Guliverimage

Manchester United je v finale pokala napredoval po izvajanju 11-metrovk.

V finalu angleškega pokala FA se bosta pomerila Manchester City, ki je v soboto na Wembleyju s tremi goli Riyada Mahreza pričakovano odpravil drugoligaša Sheffield United, in Manchester United, ki je v nedeljo po izvajanju enajstmetrovk strl Brighton.

Newcastle - Tottenham
Sportal Popoln polom Tottenhama v Newcastlu

Bolj izenačeno polfinalno tekmo so ljubitelji nogometa spremljali v nedeljo, ko sta se na Wembleyju udarila Brighton in Manchester United. Potem ko je imel v prvem polčasu več od igre Brighton, je imel v drugem delu več priložnosti United. Golov kljub temu ni bilo, tudi 30-minutni podaljšek pa ni dal zmagovalca. Pri izvajanju enajstmetrovk je v sedmi seriji žogo prek vrat poslal Solly March, Victor Lindelöf pa je rdečim vragom zagotovil napredovanje v finale.

Nogometaši Manchester Cityja so pokal zadnjič osvojili leta 2019, ko so bili v finalu s 6:0 boljši od Watforda. United pa je v tekmovanju zadnjič slavil v sezoni 2015/16 proti Crystal Palaceu.

Letošnji finale bo tretjega junija na Wembleyju. Branilec naslova Liverpool je izpadel v 1/16 finala proti Brightonu.