Disciplinski sodnik NZS je povedal svoje

Afera "rdeč karton": Kranjčan bo počival dve tekmi

1

Alen Krcić | Foto Vid Ponikvar

Disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije je izrekel kazni po 17. krogu nogometne Prve lige Telekom Slovenije. Nogometaš kranjskega Triglava Alen Krcić, njegov rdeč karton na tekmi proti Domžalam je dvignil veliko prahu, bo moral počivati dve tekmi.

Po sobotni tekmi v Kranju med Triglavom in Domžalami, gostje so zmagali z 1:0, je bilo zaradi rdečega kartona Alena Krcića iz obeh taborov, kranjskega in domžalskega, na račun enih in drugih, pa tudi glavnega sodnika Roberta Ponisa, izrečenih kar nekaj krepkih. Zdaj je ta "afera" dobila epilog.

Disciplinski sodnik NZS Roman Rogelj je določil, da bo moral 29-letni Krcić zaradi rdečega kartona po prekršku nad občasnim reprezentantom Juretom Balkovcem počivati dve tekmi.

Pri Triglavu so sicer že pred izrekom kazni napovedali, da se bodo na odločitev pritožili.

Sobotna tekma med Triglavom in Domžalami v Kranju je dobila "tretji" polčas. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Sobotna tekma med Triglavom in Domžalami v Kranju je dobila "tretji" polčas. Foto: Žiga Zupan/Sportida

Kaznovani še v Celju in Ankaranu

Ob tem so z NZS sporočili, da so Kranjčani kaznovani tudi finančno, in sicer bodo morali plačati 300 evrov zaradi nešportnega vedenja več igralcev. Triglav je na tekmi proti Domžalam prejel štiri rumene in še rdeč karton.

360 evrov mora iz istega razloga plačati tudi Ankaran (pet rumenih in rdeč karton), 150 evrov pa bodo v blagajno NZS položili pri Celju zaradi nešportnega in neprimernega vedenja navijačev (prižiganje bakel na tribuni).

Eno tekmo bo zaradi rdečega kartona na tekmi proti Gorici (2:2) počival tudi nogometaš Ankarana Chiwendu Johan Nkama.