16.42

Carmelo Anthony New York Knicks

Ponedeljek, 20. 2. 2012, 16.42

Williams zasenčil Lina, Dragića bolel nos

New York Knicks je po vrnitvi Carmela Anthonyja izgubil sosedski obračun z New Jerseyjem. Goran Dragić je pomagal Raketam do zmage nad Memphisom, Beno Udrih na tekmi z Orlandom brez točk.

Ali lahko Carmelo Anthony sodeluje z Jeremyjem Linom? Bo igral bolj racionalno? Bodo Knicks igrali obrambo, tudi ko bosta Anthony in Amare Stoudemire skupaj na parketu? Del odgovora smo dobili že v noči na ponedeljek, ko je New York v Madison Square Gardnu gostil New Jersey Nets. Priljubljeni "Melo" se je vrnil po poškodbi, Kratkohlačniki pa so priznali poraz sosedom, ki jih je odlično vodil Deron Williams. Z 38 točkami, največ v tej sezoni, je preprečil novo dejanje ''Linsanity''. ''V obrambi bi morali pokazati več energije,'' je po dvoboju razloge za poraz iskal Lin. New York je doživel drugi poraz v zadnjih desetih nastopih. V času, ko Anthony zaradi poškodbe ni igral, so nanizali osem zmag. Lin je ekipo prerodil in navduševal z dvojnimi dvojčki. Tudi tokrat je bil zelo blizu, a ga je na drugi strani zasenčil Williams, ''Melo'' pa je bil daleč od najboljših predstav. Iz igre je zadel le 4 od 11 metov, skupaj pa dosegel zanj skromnih 11 točk. ''Skušal sem se vklopiti v način igre, s katerim je New York v zadnjem času zmagoval,'' je po dvoboju priznaval Anthony in izpostavil, da je bolj kot lastne točke tokrat skušal s podajo zaposliti proste soigralce. Boljšo predstavo po vrnitvi načrtuje v sredo, ko se bo NY pomeril z Atlanto.

San Antonio je zmagal že enajstič zapored. V Dallasu so Mavericks s 89:73 odpravili Boston, nov mejnik pa je postavil nemški zvezdnik Dirk Nowitzki, ki je dosegel 26 točk in se prebil med 20 igralcev z največ doseženimi točkami v ligi NBA. Nemec je temu dodal še 16 skokov. Golden State je gostil Los Angeles Clippers in prišel do zmage s 104:97, za katero je najbolj zaslužen Monta Ellis z 32 točkami. Chris Paul je na drugi strani dosegel 25 točk, Mo Williams pa je zadel prvih šest zaporednih metov za tri točke, tekmo pa končal pri 22.

V severnoameriški košarkarski ligi NBA sta na parket stopila oba slovenska igralca. Goran Dragić je z Houston Rockets gostil Memphis Grizzlies in se veselil zmage s 97:93, Milwaukee Bucks Bena Udriha pa je doma izgubil proti Orlando Magic z 90:93. Dragić je igral 15 minut, dosegel pa je šest točk, tri skoke, dve podaji in dve ukradeni žogi. Za zmago raket sta največ točk prispevala Kyle Lowry, ki se je ustavil pri 24 točkah, in Kevin Martin, ki je dal dve manj. Na drugi strani je Rudy Gay dosegel 23 točk.

Dragić se je v tretji četrtini boril za žogo z Dantejem Cunninghamom, ob trčenju obeh košarkarjev pa jo je nekoliko skupil prav slovenski reprezentant, ki je dobil udarec v nos. Za nekaj sekund je zapustil igrišče, da so ga pregledali, a se je hitro vrnil. Courtney Lee je v zadnjih sekundah zadel štiri zaporedne proste mete. Grizliji so na zadnjih dveh tekmah v končnici prišli do dveh zmag za točko, toda proti raketam jim to ni uspelo in njihovega niza štirih zaporednih zmag je konec. "Kyle je bil razlika. Nadziral je tekmo. Težko je, ko igra tako kot danes, ko zadeva tako kot danes. Res je odigral izjemno," je bil mnenja Gay.

Udrih je za Milwaukee igral malo, zbral je le osem minut, v tem času pa je v svojo statistiko vpisal le dva skoka. Prvi strelec tekme je bil Orlandov center Dwight Howard z 28 točkami, za Bucks pa je 22 točk dal Brandon Jennings. Ekipa slovenskega košarkarja je minuto pred koncem vodila za dve točki, a nato izgubila v končnici tekme. Orlando je v zadnjih desetih dneh na treh tekmah zaostajal, a na koncu pripravil preobrat in prišel do zmage. "Težko je bilo. Obe ekipi sta igrali trdo, toda mi smo bili blizu. Držali smo se jih in ostali skupaj, zato smo zmagali," je po tekmi povedal Howard. Za Bucks je to šesti zaporedni domači poraz, razočaranja pa po porazu niso skrivali. "Morali bi dobiti izgubljeno žogo, toda dobili so jo oni. Anderson pa je vse dobro videl. Morali bi jih premagati v Orlandu in nocoj," je po tekmi povedal Jennings.

Liga NBA, 20. februar:

Chicago Bulls : Atlanta Hawks 90:79 Rose 23, Boozer 16; Pargo 19, Smith 17, 12 sk.

New York Knicks : New Jersey Nets 92:100 Lin 21, 9 podaj, 7 sk., Stoudemire 17; Williams 38, Brooks 18, Humphries 14, 14 sk.

Milwaukee Bucks : Orlando Magic 90:93 Jennings 22, Dunleavy 18, Udrih 0, 2 sk., 1 izg. žoga v 8 minutah; Howard 28, 16 sk., Nelson 15

Houston Rockets : Memphis Grizzlies 97:93 Lowry 24, Martin 22, Dragić 6, 3 sk., 2 podaji, 3 izg. žoge, 2 ukr. žogi v 15 minutah; Gay 23, Conley 16

Dallas Mavericks : Boston Celtics 89:73 Nowitzki 26, 16 sk., Terry 16; Pierce 20, Allen 15

Oklahoma City Thunder : New Orleans Hornets 101:93 Durant in Westbrook 31; Jack 18, Vasquez 15

Denver Nuggets : Minnesota Timberwolves 103:101* Harrington 31, Afflalo 20; Love 22, 13 sk., Beasley 17, Rubio 16

Utah Jazz : San Antonio Spurs 102:106 Jefferson 20, 11 sk., Millsap 16, 11 sk.; Parker 23, 11 podaj, Duncan in Bonner 20

Phoenix Suns : Washington Wizards 104:88 Gortat 20, Frye 19 in 11 sk.; Crawford 20, Booker 16

Los Angeles Lakers : Portland Trail Blazers 103:92 Bryant 28, Blake 17, Gasol 16, 12 sk.; Aldridge in Batum 18

Golden State Warriors : Los Angeles Clippers 104:97 Ellis 32, Lee 24, 13 sk., Udoh 19; Paul 24, Williams 22, Griffin 21