8 let, 3 mesece

Erazem Lorbek legionarji

Ponedeljek, 11. 2. 2013, 7.07

V pokalnem tednu najučinkovitejši Lorbek

V večini državah je bil pretekli teden namenjen pokalnim tekmovanjem. Od slovenskih legionarjev se je najbolj izkazal Erazem Lorbek, ki je osvojil španski pokal.

Najtežjo oviro so košarkarji Barcelone preskočili že v četrtfinalu, kjer so po podaljšku izločili velike rivale iz Madrida. Lorbek je v dvoboju z Mirzo begićem, ki je ostal brez točke, prispeval 17 točk. Nekoliko manj je bil razpoložen v polfinalu in finalu, ko je prvič dosegel 12, drugič pa 10 točk. Za Barcelono je bila to prva pokalna lovorika po dveh sezona in skupno 23, s čimer so se izenačil z Madridčani.

Dobro je v turškem pokalu igral tudi Gašper Vidmar, ki se je prebil vse do polfinala, kjer pa so bili premočni kasnejši prvaki – košarkarji Fenerbahčeja. Ob četrtfinalni zmagi nad Ankaro je dosegel 12 točk, v polfinalu pa jih je prispeval 13 in dodal še sedem skokov.