14.56

Krka Union Olimpija

Petek, 2. 11. 2012, 14.56

Tudi Pipanu skalp Olimpije

Union Olimpija je bila v sedmem krogu košarkarske lige ABA poražena proti Skopju Aleša Pipana. To je za Olimpijo šesti zaporedni poraz. Krka izgubila z Radničkim. Igokea prvič poražena proti Cedeviti.

Novomeščani so zabeležili še četrti poraz v sezoni lige ABA, tretjega zapored. V gosteh sploh še ne poznajo zmage, v naslednjem krogu pa v Novo mesto prihajajo Splitčani.

Olimpija v Stožicah ni premagala Skopja Aleša Pipana. Prvi polčas so s 37:26 dobili gostje, ki so dominirali v skoku, pri Olimpiji je izstopal le Dylan Page z devetimi točkami. Tretji četrtino je Olimpija odigrala odločneje in znižala zaostanek za štiri točke (43:50). Olimpija je v zadnjih desetih minutah zaigrala precej bolje in izenačila celo na 57, nato pa zapravila nekaj napadov in Skopje je z bolje odigrano končnico, Klemen Prepelič je imel rezultatu 60:62 met za tri točke, vendar je zgrešil in gostje so prišli do zmage.

Derbi kroga med Cedevito in Igokeo je pripadel Zagrebčanom.