12.47

8 let, 1 mesec

Ponedeljek, 25. 8. 2014, 12.47

Spor na srbski klopi sredi tekme (video)

Avstralski košarkarji, prvi nasprotnik Slovenije na svetovnem prvenstvu, so proti Francozom izgubili za 23 točk (50:73). Na tekmi v Pionirju med Srbijo in Novo Zelandijo so slavili zadnji.

Francoska reprezentanca se je v soboto mučila s Finci, tokrat pa so povsem razbili Avstralce, ki jim ni pomagal niti dvojni dvojček Arona Baynesa (17 točk in 11 skokov). Pri evropskih prvakih je blestel moštveni soigralec nekdanjega zmajčka Boris Diaw prav tako s 17 točkami. Veliko prednost so si Francozi priigrali v zadnji četrtini, ki so jo dobili za 13 točk.

Zanimivo je bilo tudi v Beogradu, kjer so košarkarji Nove Zelandije presenetili Srbe s 102:96. Bolj kot končni rezultat je odmeval dogodek v drugi četrtini, ko sta se sporekla selektor Saša Djorjdević in reprezentant Vladimir Micov, ki ni bil zadovoljen z menjavo. Selektor Srbije je po tekmi sporočil, da na košarkarja turškega Galatasaraya ne računa več, tako da ima na svojem seznamu še 13 imen.

Izredno napadalno tekmo je zaznamovalo veliko število trojk. Novozelandci so zadeli kar 11-krat iz 20 poskusov, zelo natančen pa je bil predvsem Kirk Penney, ki je zadel pet trojk in končal pri 29 točkah.