Thermometer Blue 0

Tajfun

Sobota, 2. 1. 2016, 22.37

Slovenskega prvaka so na koncu zmleli

Košarkarji Tajfuna so v 18. krogu lige Aba izgubili z Budućnostjo z 61:81 (18:14, 34:36, 49:55).

Košarkarji Tajfuna so doživeli enajsti poraz v ligi Aba, četrtega v nizu. Proti vodilni ekipi lige Budućnosti, ki je zabeležila deveto zaporedno zmago oziroma 16. skupno, so bili vse do pet minut pred koncem v igri za presenečenje.

Varovanci trenerja Dejana Mihevca so podobno kot v prejšnjem krogu proti Crveni zvezdi pogumno nastopili in bili večji del tekme povsem enakovreden nasprotnik. Domačini so imeli v 34. minuti komaj štiri točke naskoka (60:56), nato pa so uspešno zaključili nekaj napadov, Šentjurčani so na drugi strani grešili tako pri trojkah kot 'zicerjih' in zmagovalec je bil znan v naslednji treh minutah (69:56).

Tajfun ima do konca lige zelo neugoden razpored, saj bo v devetih krogih kar šestkrat gostoval. Naslednji petek se bo doma v Celju predstavil proti Zadru, nato pa ga čakajo štiri zaporedna gostovanja.