10.20

Aleš Pipan Krka Union Olimpija finale

Petek, 23. 5. 2014, 10.20

"Sami smo si krivi, Krki smo dali darilo"

Prva tekma finala državnega prvenstva v košarki se ni razpletla po željah Olimpije. Ljubljančani so se sicer vrnili po zaostanku 15 točk in imeli celo priložnost za zmago, a so jo izpustili iz rok.

Po začetnih 7:0 so imeli košarkarji Olimpije v nadaljevanju kar nekaj težav pri prebijanju Krkine obrambe. Vse do sredine tretje četrtine, ko so zaostajali za 15 točk, so delovali nebogljeno, nato pa se presenetljivo vrnili v igro za zmago. Dino Murić je najprej izsilil podaljšek pri 72:72, nadarjeni hrvaški organizator igre Paolo Marinelli pa je pri 81:80 ekipo celo povedel v vodstvo. Ljubljančani so imeli pri zaostanku z 81:83 še zadnjo priložnost, da podaljšajo tekmo za dodatnih pet minut ali s trojko odnesejo celoten izkupiček iz dvorane Leona Štuklja, a so bili neuspešni.

"Izpustili smo veliko priložnost, da v Novem mestu zmagamo. Krivi smo si sami. Imeli smo preveč izgubljenih žog. Tekmecu smo podajali žoge v roke. V prvem polčasu smo slabo skakali. V drugem smo odigrali v obrambi tako, kot si želimo. V napadu smo bili preveč boječi. Nismo prevzeli odgovornosti. Ko smo imeli po trojki Marinellija priložnost, da postavimo piko na i, smo spet odigrali napačno. Nismo poiskali igralca, ki je bil sam. Preveč smo iskali podajo po globini in tako Krki omogočili lahke protinapade. Podarili smo ji zmago," je po porazu z 81:85 razmišljal trener Aleš Pipan.

Vesel je bil vrnitve Finca Sasuja Salina, ki je dosegel 16 točk, upa pa, da bo v soboto v Tivoliju, ko se bosta tekmeca pomerila ob 18.30, zaigral tudi Jakov Vladović.