Union Olimpija Helios polfinale državno prvenstvo

Sobota, 17. 5. 2014, 22.14

Olimpija z ekipno igro ugnala Helios

Košarkarji Uniona Olimpije so v tretji tekmi polfinala DP premagali Helios.

Košarkarji Uniona Olimpije so drugi finalisti DP, kar pomeni, da bomo peto leto zapored spremljali obračun Krke in Uniona Olimpije za naslov najboljšega v državi. Prva tekma finala na tri zmage je na sporedu 22. maja, naslednje pa sledijo 24., 27. in morebitni četrta in peta 29. ter 31. maja.

Union Olimpija se je 21. uvrstila v finale DP (manjkala je le leta 2000), kjer bo naskakovala svojo šestnajsto lovoriko.

Helios tako ni izkoristil niti druge zaključne žogice za uvrstitev v finale. Potem ko je dobil prvo tekmo v Stožicah, je drugo v Domžalah izgubil za točko, na tretji pa pravih možnosti na uspeh ni imel. Ljubljančani, ki so znova nastopili brez treh poškodovanih nosilcev igre - Sasu Salin, Deividas Gailius, Jakov Vladović, so za razliko od druge tekme odigrali kolektivno in zasluženo zmagali. V Domžalah jih je rešil razpoloženi Dino Murić, tokrat pa so imeli v svojih vrstah kar pet igralcev z dvomestnim številom točk. Po 15 sta jih dosegla Dino Murić (13 skokov) in Nebojša Joksimovič, 13 jih je prispeval Jaka Brodnik, enajst Alen Omić (9 skokov) in deset Paolo Marinelli.

Odločilno razliko za zmago so si zeleno-beli priigrali v prvih minutah drugega polčasa, ko so z delnim izidom 13:1 pobegnili na 45:32. Domžalčani so se sicer v nadaljevanju približali, toda tokrat trener Zmago Sagadin ni imel razpoloženega košarkarja, ki bi lahko naredil preobrat.