Luka Dončić Luka Dončić

Nedelja, 14. 1. 2018, 21.03

Nov šov Luke Dončića, ki je skakal pod oblake

Luka Dončić | Foto Guliver/Getty Images

Luka Dončić je bil spet najboljši posameznik tekme, ki jo je v španskem prvenstvu v nedeljo dobil Real. Madridčani so zlahka, s 100:72, premagali tretjeuvrščeno Fuenlabrado in v prvenstvu zmagali sedmič v nizu.

Luka Dončić je bil s 14 točkami skupaj z Rudyjem Fernandezom drugi najboljši strelec Reala (največ točk, 15, je pri Realu dosegel Edy Tavares) pri visoki prvenstveni zmagi Reala nad Fuenlabrado, a s statističnim indeksom najboljši posameznik sedme zaporedne prvenstvene zmage Madridčanov.

V 22 minutah igre je namreč zbral še deset skokov, tri v napadu in sedem v obrambi, in dodal še šest asistenc, kar je zadostovalo za statistični indeks 28.

18-letni čudežni deček svetovne košarke je na parketu madridske dvorane metal 4/10 iz igre (4/8 za dve in 0/2 za tri), zadel pa vseh šest prostih metov, ki jih je imel na voljo.

Dončić je dosegel skorajda natanko toliko točk, kot znaša njegovo povprečje v španskem prvenstvu (14,07 na tekmo).

Real sicer premočno vodi, na 16 tekmah je zbral kar 15 zmag in le enkrat izgubil. Ima osem točk prednosti pred velikim tekmecem Barcelono, ki je na drugem mestu.

Real nova tekma čaka že v sredo, ko bo v španskem obračunu v evroligi gostil Baskonio.