6 let

Liga NBA, 5. april

Indiana se je poigrala z lanskimi prvaki, Rakete ugnale Portland

Bojan Bogdanovic Indiana | Foto Getty Images

Košarkarji Indiane Pacers so ponoči dočakali novo zmago, peto na zadnjih šestih tekmah. S 126:106 so premagali branilce naslova v ligi NBA Golden State Warriors. Rakete iz Houstona, vodilna ekipa lige NBA, so v derbiju zahodnega dela s 96:94 premagale Portland.

Rockets, Warriors in Trail Blazers so edine tri ekipe, ki so si v zahodnem delu teoretično že zagotovile nastop v končnici, v vzhodnem delu pa je že znana osmerica. Med to je na šestem mestu tudi Miami slovenskega zvezdnika Gorana Dragića.

Miami je bil tokrat prost, tako kot tudi vodilni ekipi vzhodnega dela Toronto in Boston, tretjeuvrščeni igralci Cleveland Cavaliers pa so tesno odpravili Washington Wizards s 119:115.

Milwaukee Bucks so ob že zagotovljeni končnici doma izgubil proti Brooklyn Nets s 111:119. Košarkarji Utah Jazz so ugnali Los Angeles Clippers s 117:95 in so četrti v zahodnem delu, deveti pa so igralci Denver Nuggets, ki so v neposrednem obračunu za osmo mesto s 100:96 premagali Minnesoto Timberwolves. Ta je ob enakem izkupičku zmag in porazov kot Denver ostala osma na lestvici, Clippers pa so z dvema zmagama manj deseti.

LeBron James je poskrbel za preobrat na tekmi med Clevelandom in Washingtonom. Konjeniki so zmagali z rezultatom 119:115. | Foto: Getty Images LeBron James je poskrbel za preobrat na tekmi med Clevelandom in Washingtonom. Konjeniki so zmagali z rezultatom 119:115. Foto: Getty Images

Cleveland, poraženi lanski finalist lige in prvak iz leta 2016, je proti ekipi iz ameriške prestolnice sedem minut in 35 sekund pred koncem zaostajal že s 87:104. Nato je na sceno stopil LeBron James in 13 od svojih 33 točk osvojil v zadnji četrtini, ob tem pa zbral še 14 podaj in devet skokov. S tem je poskrbel, da se je 17 točk zaostanka pretvorilo v zmago ob vrnitvi trenerja Tyronna Lueja, ki je imel pred tem zaradi zdravstvenih težav devet tekem premora. Obenem so Cavaliers v boju za čim boljše izhodišče v končnici pomagali Miamiju, ki je ostal šesti, mesto pred Washingtonom.

Hrvat Bojan Bogdanović je bil z 28 točkami - iz 13 poskusov je zgrešil le dva meta - ključni mož za zmago Indiane nad prvaki lige. Ti so v drugem polčasu ves čas zaostajali z dvomestno razliko, zato je trener Warriors Steve Kerr pet pomembnih igralcev v zadnjih sedmih minutah, ko je bilo 21 točk razlike, posadil na klop za rezerve. Med njimi je bil tudi Kevin Durant, ki je dotlej zbral 27 točk, pet skokov in sedem podaj. Prvi zvezdnik poraženih prvakov Stephen Curry ni igral.