3 leta

Liga NBA, 28. marec

Vlatko Čančar dobil priložnost, do zmage tudi Lakers

Vlatko Čančar | Foto Guliverimage

V košarkarski ligi NBA so v noči na ponedeljek odigrali štiri tekme. Od slovenskih košarkarjev je bil v akciji le Vlatko Čančar, ki je z Denver Nuggets doma premagal Atlanta Hawks (126:102).

Aaron Gordon je ta večer prvič zaigral za Denver, ta pa je v gosteh premagal Portland z izidom 126:102. Gordon se je v dresu Denverja dobro znašel, saj je v svojo statistiko vpisal 13 točk. Pri domači ekipi je bil z 20 točkami sicer najuspešnejši Jamychal Green. Nikola Jokić je tekmo končal pri 16 točkah, desetih skokih in osmih asistencah. Michael Porter Jr. je prispeval 15 točk in deset skokov.

Čančar v petih minutah do treh točk

Tokrat je priložnost dobil tudi Vlatko Čančar. Slovenski košarkar je na parketu prebil pet minut in v tem času dosegel tri točke, saj je zadel met za tri točke. Ob tem je v svojo statistiko vpisal še skok in podajo.

Pri Atlanti je bil z 21 točkami najboljši Trae Young, vendar je izgubil sedem žog. Zbral je tudi toliko asistenc. Danilo Gallinari je proti svoji nekdanji ekipi dosegel 14 točk.

Montrezl Harrell | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

LA Lakers uspešni brez Jamesa

Ta večer so bili uspešni tudi LA Lakers, ki so na domačem parketu brez poškodovanega LeBrona Jamesa premagali Orlando Magic z izidom 96:93. Tekma je bila napeta vse do zadnjega piska, a so jo na koncu le dobili Jezerniki. Ti imajo zdaj na svojem računu 30 zmag in 17 porazov.

Za domače košarkarje je največ točk dosegel Dennis Schroder. Ustavil se je pri 24 točkah. Kyle Kuzma je za Lakers dosegel 21 točk in 11 skokov.

Portland je v gosteh ugnal Toronto Raptors (18-28) s 122:117. V zadnjih dveh minutah je odgovornost prevzel CJ McCollum (23 točk), ki je dosegel sedem zaporednih točk in v obrambi ustavil enega zadnjih napadov Toronta za 28. zmago v sezoni.

V nedeljskem večernem obračunu je bil Phoenix (31-14) po podaljšku s 101:97 boljši od Charlotte Hornets (23-22). Suns ostajajo na drugem mestu zahodne konference, za novo zmago pa se lahko zahvalijo predvsem Devinu Bookerju, ki je dosegel 35 točk. Za poraženo moštvo jih je 30 dal Devonte Graham.

Liga NBA, 28. marec:

Charlotte Hornets : Phoenix Suns 97:101
Graham 30, Rozier 22, 10 sk.; Booker 35, Paul 16

Toronto Raptors : Portland Trail Blazers 117:122
Siakam 26, VanVleet 20; McCollum 23, Lillard 22, 11 asis.

Denver Nuggets : Atlanta Hawks 126:102
Green 20, Jokić 16, 10 sk., (Vlatko Čančar 3, 1 skok in asistenca, igral pet minut), Young 21, Collins 11

Los Angeles Lakers : Orlando Magic 96:93