Miami Heat Liga NBA NBA

Nedelja, 21. 2. 2021, 6.51

Liga NBA, 20. februar

Dragićev Miami v ponovitvi lanskega finala premagal LA Lakers #video

Jimmy Butler | Miami Heat je v ponovitvi lanskega finala dosegla pomembno zmago za samozavest. Los Angeles Lakers so premagali s 96:94. | Foto Guliverimage/Getty Images

Ponoči je bilo v ligi NBA na sporedu pet obračunov. Miami Heat Gorana Dragića, ki zaradi poškodbe gležnja še vedno ni v igralskem pogonu, so na gostovanju tesno s 96:94 premagali oslabljeni Los Angeles Lakers, proti katerim so pred štirimi meseci klecnili v finalu.

Kendrick Nunn je k zmagi vročice prispeval 27 točk, Jimmy Butler je dodal 24 točk in osem skokov, Bam Adebayo se je ustavil pri 16 točkah in desetih skokih.

Na strani poražencev, ki so se morali spet znajti brez poškodovanega "težkokategornika" Anthonyja Davisa in Dennisa Schröderja, ki je zaradi covidnega protokola v izolaciji, je največ točk dosegel Kyle Kuzma (23 točk, od tega štiri trojke). LeBron James je v statistiko vpisal 19 točk, devet asistenc in prav toliko skokov, Montrezl Harrell se je ustavil pri 18 točkah in desetih skokih.

Košarkarji Miamija so tekmo precej bolje začeli. Po prvi četrtini so vodili že za 15 točk, osem minut pred koncem pa za deset (89:79). Nato se je začel povratek Los Angelesa, ki si je po slabem izvajanju avta tekmecev zagotovil celo napad za zmago. Toda košarkarji Miamija so dobro pokrili LeBrona Jamesa, ki se je moral znebiti žoge, met za zmago je z razdalje zgrešil Alex Caruso.

Glavni trener Miamija Erik Spoelstra je zadovoljen z napredkom moštva. | Foto: Guliverimage/Getty Images Glavni trener Miamija Erik Spoelstra je zadovoljen z napredkom moštva. Foto: Guliverimage/Getty Images

Glavni strateg Miamija: Naša miselnost v obrambi je ključ do uspeha

"V zadnjih tednih opažamo napredek," je bil po 13. zmagi Miamija v tej sezoni zadovoljen glavni strateg vročice Erik Spoelstra. "Menim, da je naša miselnost v obrambi ključ do uspeha. Uspeli smo obraniti dovolj napadov, ko nam žoga ni šla skozi obroč v zadnji četrtini."

Miami Heat je po slabem začetku sezone že na mestih, ki prinašajo igranje v letos spremenjeni končnici najmočnejše košarkarske lige. Ta bo letos sestavljena iz dveh delov.

Šesterica najboljših v vsaki konferenci bo sprva počakala na dva udeleženca iz "play-in" turnirja ekip, uvrščenih na sedmo, osmo, deveto in deseto mesto. Miami je s 13 zmagami in 17 porazi trenutno na desetem mestu.

LaVine z 38 točkami najbolj zaslužen za zmago Chicaga

Pred Miamijem je na devetem mestu vzhoda Chicago (13-16). Bulls so danes s 122:114 ugnali Sacramento Kings (12-17), najbolj zaslužen za zmago domačih je bil Zach LaVine z 38 točkami. Pri gostih je 26 točk in 11 skokov zbral Marvin Bagley, ki je bil leta 2018 na naboru izbran pred Luko Dončićem kot drugi.

Curry obračun s sršeni izpustil zaradi bolezni, Rozier junak Charlotta

Na preostalih tekmah so Charlotte Hornets (14-15) izkoristili odsotnost Stephena Curryja, ki je tekmo izpustil zaradi bolezni. Na krilih Terryja Rozierja, ki je v zadnji četrtini dosegel 20 od 36 točk in dosegel odločilni koš, so proti Golden State Warriors (16-15) zmagali s 102:100.

Koš Rozierja v zadnji sekundi:

Phoenix Suns (19-10) nadaljujejo dobre predstave. Tokrat so zanesljivo s 128:97 ugnali Memphis Grizzlies (13-13). Devin Booker je za zmagovalce dosegel 23 točk v vsega 26 minutah na parketu.

Devin Booker je k zmagi Phoenix Suns prispeval 23 točk in to v zgolj 26 minutah na parketu. | Foto: Guliverimage/Getty Images Devin Booker je k zmagi Phoenix Suns prispeval 23 točk in to v zgolj 26 minutah na parketu. Foto: Guliverimage/Getty Images Washington Wizards (10-17) so v gosteh presenetili moštvo Portland Trail Blazers (18-11) in slavili s 118:111. Najbolj zaslužna za zmago čarovnikov sta bila Bradley Beal s 37 točkami in Russell Westbrook s trojnim dvojčkom. Dosegel je 27 točk in dodal še 11 skokov ter 13 podaj. Pri domačih je bil znova najbolj učinkovit Damian Lillard s 35 točkami.

Z nedelje na ponedeljek bo od Slovencev na delu Vlatko Čančar z Denver Nuggets, ki bodo gostovali pri Atlanta Hawks.