Denver Nuggets Vlatko Čančar Vlatko Čančar Liga NBA NBA

Sreda, 20. 1. 2021, 6.54

Liga NBA, 19. januar

Čančar pri sedmi zmagi Denverja štiri minute na parketu #video

Vlatko Čančar | Slovenski košarkar Vlatko Čančar je dobil priložnost na domači tekmi proti Oklahomi.  | Foto Gulliver/Getty Images

Slovenski košarkar Vlatko Čančar je dobil priložnost na domači tekmi proti Oklahomi.

V primerjavi s preostalimi večeri v ligi NBA je bil tokratni precej manj pester. V noči na sredo sta bili v ligi NBA na sporedu le dve tekmi. Denver Nuggets so doma s 119:101 premagali Oklahomo, pri čemer je štiri minute na parketu preživel tudi slovenski košarkar Vlatko Čančar, New Orleans Pelicans pa so v gosteh s 102:118 izgubil proti košarkarjem Utah Jazz, ki so nanizali kar 21 trojk.

K sedmi zmagi Denverja (ob sedmih porazih v tej sezoni) je največ prispeval srbski košarkar Nikola Jokić. V 28 minutah je dosegel 27 točk in 12 skokov, potem pa zadnjo četrtino igro spremljal s klopi.

Priložnost je dočakal tudi slovenski NBA-jevec Vlatko Čančar, ki mu je trener Michael Malone odmeril štiri minute. 23-letni Koprčan je v tem času dvakrat metal na koš, a bil pri tem neuspešen, statistiko pa oplemenitil z dvema skokoma in eno ukradeno žogo.

K šesti zaporedni zmagi Denverja doma je veliko prispeval tudi Paul Millsap, ki je dosegel 13 točk in 12 skokov.

Na strani poražencev, ki so igrali prvič po petku, saj je bil nedeljski obračun s Philadelphio 76ers zaradi težav z okužbami z novim koronavirusom prestavljen, je z 20 točkami (kar 15 jih je dosegel v prvi polovici tekme) izstopal Luguentz Dort.

Vrhunci obračuna med Denver Nuggets in Oklahomo City Thunder (119:101)

Kar 21 trojk za igralce Utah jazz

Z zmago gostiteljev se je iztekel tudi obračun med Utah Jazz in New Orleans Pelicans (118:102). To je že šesta zaporedna zmaga za Utah, največ pa je k njej sinoči prispeval Donovan Mitchell, ki je dosegel 28 točk, od tega so bile štiri trojke.

Jordan Clarkson je k zmagi dodal 18 točk, šest skokov in šest asistenc, rezervist Joe Ingles 15, Rudi Gobert pa 13 točk in 18 skokov.

Vrhunci tekme med Utah Jazz in New Orleans Pelicans (118:102)

Igralci Utaha so bili izredno razpoloženi za met z razdalje, saj so dosegli kar 21 trojk. To je že četrta tekma zapored, na kateri so nanizali več kot 20 trojk.

Pri poražencih je izstopal Zion Williamson, ki je dosegel 32 točk, Brandon Ingram jih je dodal 17.

V noči na četrtek bosta aktivna še druga slovenska košarkarja v ligi. Luko Dončića in njegov Dallas čaka gostovanje v Indianapolisu, Goran Dragić bo z Miamijem gostoval v Torontu.

Liga NBA, 19. januar:

Denver Nuggets : Oklahoma City Thunder 119:102
N. Jokić 27, 12 sk., V. Čančar je 4 minutah minutah dvakrat vrgel na koš, a bil pri tem neuspešen, v statistiko je vpisal dva skoka in eno ukradeno žogo; L. Dort 20

Utah Jazz : New Orleans Pelicans 118:102