16.07

Goran Dragić Goran Dragić Beno Udrih

Nedelja, 19. 2. 2012, 16.07

Lin se je znesel še nad prvaki (video)

V košarkarski ligi NBA je bilo v noči na ponedeljek odigranih deset tekem. Milwaukee Bena Udriha se je veselil zmage v New Jerseyju, medtem ko Houston Gorana Dragića doma ugnal Utah.

Oba slovenska košarkarja sta dosegla vsak po dve točki. Na tekmi v Houstonu je bila odločilna tretja četrtina. Gostje so ob polčasu še vodili za točko, tretji del pa so gostitelji dobili s 27:18 in razliko nato še povečali. Najboljši v domači vrsti je bil Kyle Lowry z 32 točkami in devetimi asistencami, Luis Scola je dodal 26 košev in devet skokov. Za poražence je Al Jefferson s 23 točkami in 11 skoki dosegel takoimenovani dvojni dvojček, Paul Millsap je dosegel točko manj. "Pred dvema dnevoma smo igrali v Orlandu in izgubili v zadnji minuti. Tudi tokrat so se nam malo približali, ampak smo tekmo končali, kot je treba. Vedno je lepo zmagati. Jutri imamo spet Orlando, tako da ne smemo dolgo razmišljati o tej tekmi," je dejal Beno Udrih, ki je proti New Jerseyju igral malce dlje od njegovega povprečja v tej sezoni, ki je bilo do nedelje 16,5 minut na tekmo.

Udrih je skušal tudi pojasniti, zakaj letos igra precej manj kot v pretekli sezoni: "Še sam ne vem. Bomo videli, kaj se bo zgodilo. Treba je ostati pozitiven. Bliža se rok za zamenjave klubov in ne vem, kaj bodo naredili z menoj. Lahko se zgodi tudi kakšna zamenjava. Sicer sem s svojim klubom zadovoljen, razen seveda minutaže, ki bi si je želel več."

V New Jerseyju je bil ključni igralec Milwaukeeja Turek Ersan Ilyasova, ki je dosegel kar 29 točk. Zmaga gostov ni bila vprašljiva, saj so ti po treh četrtinah vodili že za 14 točk, a so gostiteljem na koncu dovolili, da razliko znižajo. Deron Williams je za poražence dosegel 26 točk.

Nikakor ne gre prezreti dosežka Kevina Duranta, ki je za zmago Oklahome nad Denverjem po podaljšku s 124:118 dosegel neverjetnih 51 točk, Russel Westbrook jih je dodal 40. New York je s 104:97 premagal prvake iz Dallasa. Tudi tokrat je udaril "Linsanity". Jeremy Lin je proti prvakom namreč dosegel 28 točk in v svojo statistiko dodal kar 14 podaj in 5 ukradenih žog ter bil vnovič prvo ime tekme.

Liga NBA, 19. februar:

New York Knicks : Dallas Mavericks 104:97 Lin 28, 14 podaj, 5 ukr. žog, Smith 15; Nowitzki 34, Marion 14

Miami Heat : Orlando Magic 90:78 Wade 27, James 25; Redick17

Detroit Pistons : Boston Celtics 96:81 Monroe 17, Stuckey 16; Pierce 18, Wilcox 14

Cleveland Cavaliers : Sacramento Kings 93:92 Irving 23, Jamison 21; Thomas 23, Thornton 21

Indiana Pacers : Charlotte Bobcats 108:73 Hibbert 18, West in Granger 14; Brown 16, Walker 15

New Jersey Nets : Milwaukee Bucks 85:92 Williams 26, Morrow 17; Ilyasova 29, Udrih 2, 1 podaja

Houston Rockets : Utah Jazz 101:85 Lowry 32, Dragić 2, 2 ukr. žogi in 1 skok; Jefferson 23, Millsap 22

Minnesota Timberwolves : Philadelphia 76ers 92:91 Rubio 22, Love 20; Holiday 20, Iguodala in Williams 13

Oklahoma City Thunder : Denver Nuggets 124:118* Durant 51, Westbrook 40; Afflalo 27, Miller 21

Phoenix Suns : Los Angeles Lakers 102:90 Dudley 25, Gortat 21; Bryant 32, Gasol 17