Strasbourg liga prvakov Petrol Olimpija

Sreda, 10. 10. 2018, 23.00

Liga prvakov, skupina D

Petrol Olimpija brez možnosti proti Francozom, Bologna po podaljšku

Petrol Olimpija Strasbourg | Olimpija je s porazom odprla novo sezono lige prvakov. | Foto Vid Ponikvar

Olimpija je s porazom odprla novo sezono lige prvakov.

Košarkarji Petrol Olimpije so na prvi tekmi nove sezone lige prvakov v Stožicah z 71:81 izgubili proti Strasbourgu. Bologna je po podaljšku premagala litovsko Klaipedo.

Košarkarji Petrola Olimpije so evropsko sezono v ligi prvakov pod okriljem Fibe začeli s porazom. Pred približno 1000 navijači v Stožicah so morali priznati premoč francoskemu pokalnemu prvaku iz Strasbourga, ki je zmagal z 81:71.

Varovanci trenerja Zorana Martića so tekmo izgubili v drugi četrtini, v kateri so jih gostje nadigrali s 27:13. Prvič polčas so Francozi dobili s 46:34, po treh četrtinah so imeli prednost 70:56, nemoč Petrola Olimpije, ki jo že čez dva dni čaka slovenski derbi v Novem mestu, pa se je na koncu odrazila pri desetih točkah razlike.

Blaž Mesiček je tekmo končal pri 17 točkah (met iz igre 6:10), dve manj je zbral Jan Špan (trojke 3:4, 5 podaj), dvanajst pa jih je dosegel kapetan Mirza Begić (6 skokov). Najboljša pri gostih sta bila Nicolas Lang (21 točk) in Ali Traore (20).

Fotogalerija s tekme med Olimpijo in Strasbourg:

1 / 33

Osem klubov iz skupine D bodo začeli pot v ligi prvakov. Najboljše štiri ekipe si bodo zagotovile napredovanje. V tem tekmovanju bo nastopila tudi Petrol Olimpija, ki jo čaka 14 tekem.