Banvit Helios Suns košarka liga prvakov liga prvakov

Sreda, 23. 11. 2016, 20.17

Liga prvakov, 6. krog

Domžalčani v končnici priznali premoč slovenskemu Banvitu

Helios Suns Banvit | Foto Grega Valančič/Sportida

Košarkarji Helios Suns so v 6. krogu lige prvakov izgubili z Banvitom s 53:60 (14:15, 27:29, 39:43).

Košarkarji Helios Suns tudi po šestem krogu lige prvakov ostajajo pri eni zmagi. Če so lahko skoraj na vseh prejšnjih tekmah upali na presenečenje, so bili tokrat že na papirju v podrejenem položaju. Njihov tekmec je bila vodilna ekipa turškega prvenstva in vodilno moštvo skupine A, Banvit, ki je v razmeroma izenačeni tekmi upravičil vlogo favorita in slavil s 60:53.

Turki, vodi jih slovenski strateg Sašo Filipovski, v ekipi pa sta tudi dva slovenska reprezentanta, Gašper Vidmar in Edo Murić, so do dveh točk prišli šele ob koncu tekme. Slabe štiri minute pred koncem so Domžalčani prišli do izenačenja (47:47), delni izid 8:0 pa je goste v 39. minuti pripeljal do najvišje prednosti na tekmi in zanesljive zmage.

Pri Banvitu je bil najboljši Gašper Vidmar, ki je dosegel 15 točk (met iz igre 6:8) in ujel 10 odbitih žog. Edo Murić ni nastopil, v vrstah Helios Suns pa je Brandyn Curry zbral 19 točk (trojke 5:8), Tomaš Kyzlink pa 15.

Domžalčani bodo prihodnji dve tekmi v ligi prvakov odigrali v gosteh, in sicer prihodnji teden na Češkem ter čez 14 dni v Solunu, naslednje domače srečanje pa jih čaka 13. decembra proti Monacu.