31. 3. 2021,
20.49

3 leta

Thermometer Blue 0,03

Šenčur Gorenjska gradbena družba Helios Suns kk Rogaška KK Krka Novo mesto Liga Nova KBM

Sreda, 31. 3. 2021, 20.49

3 leta

Liga Nova KBM za prvaka, 6. krog

Novomeščani premagali vodilno Rogaško, Hopsi pa Zlatorog v boju za obstanek

KK Krka : KK Cedevita Olimpija, superpokal | Krka je z 20 točkami razlike premagala Rogaško. | Foto Urban Meglič/Sportida

Krka je z 20 točkami razlike premagala Rogaško.

V ligi Nova KBM za prvaka je Krka pred ponovnim zaprtjem države, ki mu tokrat niso ubežali niti najboljši košarkarski klubi v Sloveniji,  danes v šestem krogu lige za prvaka premagala Rogaško. Helios je v sredo na zaostali tekmi 5. kroga gostil Šenčur in ga premagal, zdaj pa do 11. aprila tekem v košarkarskem državnem prvenstvu kot kaže ne bo. V ligi za obstanek so Hopsi premagali Zlatorog in ga prehiteli tudi na lestvici.

Maribor, Olimpija, Ljudski vrt, februar 2021
Sportal "Lockdown" tudi za vse prve lige

Krka je v torek gostila vodilno Rogaško in jo visoko premagala ter ji tako vrnila za poraz v Rogaški Slatini pred tremi tedni. Novomeščani so se na drugem mestu izenačili z Ljubljančani, Rogaška pa kljub porazu ostaja prva na lestvici drugega dela lige Nova KBM.

Gostje so sicer tekmo v Novem mestu bolje začeli in povedli z 8:1, nadaljevanje pa je bilo boljše za domače, ki so že v prvi četrtini tekmece hitro ujeli in jih potem tudi prehiteli. V drugi četrtini so hitro prišli do desetih točk naskoka in jih devet še obdržali do polčasa. A v tretji četrtini te prednosti še niso znali obdržati. Rogaška je izničila zaostanek (45:45), ni pa zmogla preobrata. Krka je spet pobegnila za šest točk. Odločilnih za razplet tekme pa je bilo nato prvih pet minut zadnje četrtine. V teh so gostje zmogli le točko, Krka je spet prišla do dvoštevilčnega naskoka, ki ga je nato do konca tekme dvignila na 20 točk. Domača klop je popolnoma nadigrala gostujočo, saj je dosegla kar 46 točk, gostujoči igralci s klopi pa le 14.

Pri zmagovalcih je Jure Škifič dosegel 21 točk, Vasilije Vučetić pa 18, pri Rogaški je bil s 15 najbolj učinkovit David Nichols.

V sredo zadnja tekma pred prekinitvijo

V Domžalah je bila na sporedu zadnja tekma državnega prvenstva v košarki, lige Nova KBM, pred enajstdnevno prekinitvijo, ki bo posledica zaustavitve javnega življenja v državi zaradi pandemije novega koronavirusa.

Na prisilni odmor gredo z novo težko prigarano zmago člani ekipe Helios Suns, ki so se pomerili z vedno neugodnim tekmecem Gorenjsko gradbeno družbo Šenčurjem in zmagali. Izid na koncu je bil 73:69 v korist domače domžalske zasedbe.

Domžalčani so se z zmago na zaostali tekmi v skupini za prvaka začasno odlepili od dna lestvice. Na vrhu je po šestih krogih z desetimi točkami še vedno Rogaška. Krka in Olimpija imata po devet točk, Šenčur in Domžale osem, Podčetrtek pa sedem.

V dresu Domžal so bili v ospredju Daniel Vujasinović in Aljaž Bratec s po 12 točkami, in Blaž Mahkovic, ki je 10 točkam dodal še 11 skokov za dvojnega dvojčka. Vujasinović sicer ni bil najbolj natančen pri metu za tri točke, saj je zgrešil kar sedem trojk (2:9).

Pri Gorenjcih sta Matej Rojc in Jan Novak dosegla 16 točk, Novak je ob prispeval 10 skokov in devet podaj.

Tudi Gorenjci niso ravno blesteli pri metu za tri. Nejc Martinčič je bil natančen le enkrat v šestih poskusih, Rojc pa je zadel eno trojko v štirih poskusih.