13. 10. 2023,
20.53

6 mesecev, 2 tedna

Thermometer Blue 0,06

Triglav Kranj Šenčur Gorenjska gradbena družba Šentjur LTH Castings KK Podčetrtek Hopsi Polzela KK Ilirija kk Rogaška KK Krka Novo mesto Kansai Helios Domžale Liga Nova KBM

Petek, 13. 10. 2023, 20.53

LIGA NOVA KBM, 3. KROG

Krka do nove zmage, Šentjur ji diha za ovratnik

Krka Jan Špan | Novomeščani so vknjižili tretjo zmago državnega prvenstva. Jan Špan je k zmagi prispeval 19 točk. | Foto ABA/Dragana Stjepanović

Z gostujočo zmago vodilne Krke pri novincu v ligi Nova KBM kranjskemu Triglavu (79:62) se je že v sredo začel 3. krog košarkarskega državnega prvenstva. Šentjur je v petek gostoval pri Hopsih in zmagal z 78:73, preostale tekme kroga pa bodo na sporedu v soboto in ponedeljek.

Krka : Partizan
Sportal Veliki klofuti slovenski košarki

Košarkarji Krke so se morali potruditi za tretjo zmago v ligi Nova KBM. Po visokih zmagah v uvodnih dveh krogih proti Šentjurju in Hopsom, v katerih so dosegli povprečno 110 točk, so v Kranju premagali ECE Triglav z 79:62.

Kranjčani, ki so nase opozorili že v prvem krogu z zmago v gorenjskem derbiju proti GGD Šenčurju, so bili tudi tokrat motivirani in dovolj zbrani, da so favoriziranim Novomeščanom tri četrtine dihali za ovratnik.

Šele v zadnjih desetih minutah je Krka naredila razliko (69:56, 35. minuta) za načrtovano zmago. V njenih vrstah sta bila najučinkovitejša Jan Špan z 19 točkami (met iz igre 7:11, trojke 3:5) in Jerome Hamilton s 14 točkami in 10 skoki, pri ECE Triglavu pa sta največ točk dosegla Jan Dornik (16) in Miha Muratović (14 točk, 8 skokov).