17. 10. 2022,
20.10

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,04

LTH Casting KK Zlatorog Laško Hopsi Polzela KK Ilirija Šenčur Gorenjska gradbena družba Šentjur Helios Suns kk Rogaška KK Krka Novo mesto Liga Nova KBM KK Podčetrtek

Ponedeljek, 17. 10. 2022, 20.10

LIGA NOVA KBM, 3. KROG

Visoka zmaga Heliosa, Krki dvoboj neporaženih

superpokal Cedevita Olimpija Helios Suns | Helios Suns ostajajo neporaženi. | Foto Grega Valančič/Sportida

Helios Suns ostajajo neporaženi.

Helios Suns so v tretjem krogu lige Nova KBM premagali LTH Castings s 104:61. V dvoboju neporaženih iz prvih dveh krogov pa je Krka Šenčur premagala z 72:66. V soboto sta se zmag veselili še moštvi Term Olimie in Šentjurja, v ponedeljek pa so do prve zmage prišli še člani Rogaške.

Košarkarji Helios Suns so zabeležili tretjo zmago in ob Krki ter Šentjurju ostajajo edini stoodstotni v ligi Nova KBM. Pred domačimi gledalci so premagali novinca v elitni druščini, LTH Castings iz Škofje Loke, s 104:61.

Helios je prvo otipljivo prednost na tekmi dosegel v drugi polovici druge četrtine, ko je z delnim izidom 8:1 prišel do dvomestne prednosti 40:29. Gostje, ki so se v prvem polčasu predstavili s hrabro in motivirano igro - vseh deset igralcev, ki je stopilo na parket, se je vpisalo med strelce, so v nadaljevanju popustili, tako da so izkušeni domačini v drugih 20 minutah dosegli 58 točk in še tretjič v treh tekmah presegli mejo 100 doseženih točk.

Lovro Buljević in Urban Oman (met 8:9, indeks 25) sta dosegla po 18 točk, Niko Bačvič je zbral 8 točk, 9 podaj in 8 skokov, Austin Wade Luke pa se je izkazal z enajstimi podajami. Pri gostih je največ točk imel Lamar Hood (14).

Krka je do zmage je prišla v končnici tekme, zasluge zanjo pa ima predvsem naveza Spasojević-Stipčević-Vucić, ki je spretno zadržala minimalno prednost. Tekma je bila sicer z rezultatskega vidika zanimiva in izenačena. Krka je imela najvišjo prednost devet točk, gostje osem, na koncu pa so zmagovalca odločile malenkosti.

Gostje so dobrih sto sekund pred koncem tekme znižali zaostanek osmih točk na 68:66, Mate Vucić (12 točk, 12 skokov) in Radosav Spasojević (15 točk, met 4:15) pa sta s črte prostih metov Krki prinesla zmago z 72:66.