Vlatko Čančar Vlatko Čančar Denver Nuggets Goran Dragić Goran Dragić Miami Heat NBA Liga NBA

Sreda, 7. 4. 2021, 7.00

3 leta

LIGA NBA, 6. APRIL

Dragić in druščina odšli sklonjenih glav, Čančar bolj zadovoljen

Goran Dragić | Goran Dragić je na zadnji tekmi dosegel 13 točk. | Foto Guliverimage

Goran Dragić je na zadnji tekmi dosegel 13 točk.

V noči na sredo so košarkarji Miami Heat z Goranom Dragićem neuspešno lovili svojo peto zaporedno zmago. Vročica je morala priznati poraz Memphisu (112:124). Na delu je bil tudi Denver Vlatka Čančarja, ki je doma pričakal Detroit. Na koncu je bil boljši Denver, ki je dosegel že šesto zaporedno zmago (134:119). Igrala sta oba slovenska košarkarja.

Košarkarji Miami Heat so bili v velikem naletu, potem ko so imeli v žepu štiri zaporedne zmage. Velike upe so polagali tudi na tekmi proti Memphis Grizzlies, a ostali praznih rok, potem ko jih je nasprotna ekipa na domačem parketu premagala z razliko 12 točk (112:124).

Pri gostih je bil razpoložen Dillon Brooks, ki je z 28 točkami dosegel največ točk v sezoni. Jonas Valanciunas je prispeval 20 točk in deset skokov, Kayle Anderson pa je tekmo končal z 19 točkami. Za Memphis je bila to tretja zaporedna zmaga in imajo skupno na računu 25 zmag in 23 porazov.

Goran Dragić | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Dragić dosegel devet točk

Miami ostaja pri 26 zmagah in 25 porazih. Pri Miamiju je bil najboljši Jimmy Butler. Dosegel je 28 točk, Bam Adebayo je prispeval 18 točk. Slovenski košarkar Goran Dragić je na parketu preživel 22 minut, v svojo statistiko pa je vpisal devet točk, tri skoke in tri asistence.

"Povsod so nas nadigrali. Veliko boljši smo, kot smo pokazali danes. Danes se je izkazalo, kako se lahko stvari obrnejo. Igraš dobro, potem pa pride ekipa, ki igra tako dobro, kot so igrali oni danes proti nam," je po tekmi dejal Erik Spoelstra, trener Miamija.

Vlatko Čančar je igral dobre tri minute. | Foto: AP / Guliverimage Vlatko Čančar je igral dobre tri minute. Foto: AP / Guliverimage

Denver že do šeste zaporedne zmage, na parketu tudi Čančar

Veliko več razlogov za veselje je imel Vlatko Čančar, ki igra v dresu Denver Nuggets. Čančar je na tekmi dobil svojo priložnost, ko je na parketu preživel dobre tri minute, v tem času pa za zmago Denverja (134:119) prispeval dve točki.

Sicer je pri Nuggets znova blestel Nikola Jokić. Ta je v 27 minutah, ki jih je preživel na parketu, dosegel 27 točk, ob tem pa dodal 11 skokov. To je njegov že 83. dvojni dvojček v ligi NBA. Za zmago Denverja je veliko prispeval tudi Michael Porter Jr.. Ta je dosegel 25 točk, točko manj pa je dosegel Wil Barton.

Na sporedu je bilo še šest tekem. Chicago je v gosteh premagal Indiano s 113:97, Philadelphia je v Bostonu slavila s 106:96, Los Angeles Lakers pa v Torontu s 110:101. Atlanta je na domačih tleh ukanila New Orleans s 123:107, Golden State je bil boljši od Milwaukeeja s 122:121, Los Angeles Clippers pa od Portlanda s 133:116.

Dončić bo v noči na četrtek gostoval v Houstonu

V noči na četrtek bo na veliko sceno stopil Dallas Luke Dončića, ki bo gostoval v Houstonu, Denver pa se bo doma pomeril s San Antoniom. Dan kasneje bo Miami gostil lanskega prvaka iz Los Angelesa.

Miami Heat : Memphis Grizzlies 112:124
Butler 28, Herro 19 (Dragić 9 točk, 3 sk., 3 asis., igral 22 minut); Brooks 28, Valanciunas 20, 10 sk.

Denver Nuggets : Detroit Pistons 134:119
Jokić 27, 11 asis., Porter Jr. 25, (Čančar 2 točki, igral 3 minute); Grant 29, Bey 25

Los Angeles Clippers : Portland Trail Blazers 133:116