Sobota, 4. 11. 2017, 7.12

Liga NBA, 3. november

Millsap v zadnjih sekundah pokopal sanje Dragićeve Vročice #video

Goran Dragić | Foto Getty Images

V pestrem košarkarskem večeru so na svoj račun prišli tudi navijači ekipe Miami Heat, kjer je znova blestel Goran Dragić, edini Slovenec v najmočnejši košarkarski ligi. Na gostovanju pri Denverju je dosegel 23 točk in prispeval sedem asistenc, a je Vročica, ki je bila boljša v prvi in zadnji četrtini, za las ostala brez zmage. Denver je zmagal s 95:94. LeBron James je dosegel kar 57 točk!

Igralci Miami Heat so na gostovanju v dvorani Pepsi Center v Denverju dobro začeli. V prvi četrtini so povedli s 37:28, malenkost popustili v drugi četrtini (21:23), nato pa v tretji pridelali večji zaostanek (13:25) in se spet vrnili v zadnji četrtini (23:19).

Vročico so pokopali trije prosti meti Paula Millsapa v izdihljajih tekme. Ta je s 27 točkami in mirno roko v odločilnih trenutkih potrdil svojo kakovost in upravičil 90 milijonov evrov težko pogodbo, ki jo je julija z Denverjem sklenil za tri leta. "Z leti sem se naučil, da se nikoli ne smeš predati," je bil zadovoljen po tekmi. "Odlično se počutim."

Paul Millsap je s prostimi meti ob koncu tekme Denver pripeljal do zmage. | Foto: Getty Images Paul Millsap je s prostimi meti ob koncu tekme Denver pripeljal do zmage. Foto: Getty Images

Pomemben delež k zmagi je prispeval tudi srbski košarkar Nikola Jokić, ki je v statistiko Denverja vpisal 19 točk in 14 skokov.

Žal se tekma ni iztekla po željah edinega slovenskega legionarja v ligi NBA, Gorana Dragića, ki je bil s 23 točkami in sedmimi asistencami znova najboljši igralec Miamija, ki je vse do konca upal na zmago. V zadnjih trenutkih tekme jo je z metom za tri točke skušal doseči Dion Waiters (15 točk), a se je žoga nesrečno izvila iz obroča.

Vrhunci obračuna med ekipama Miami Heat in Denver Nuggets:

Waiters je v zadnji minuti dosegel koš, Dragić pa je zadel le enega od dveh prostih metov za vodstvo Miamija s 94:92, preden je Johnson storil prekršek nad Millsapom pri metu za tri. Slednji je zadel vse tri proste mete in spravil domačo dvorano na noge.

"To je za nas hud poraz. Zdelo se nam je, da imamo zmago zagotovljeno, a zdaj je, kar je," je Dragić skrušeno priznal po tekmi.

Košarkarje Miamija naslednja tekma čaka v nedeljo. V Kaliforniji se bodo pomerili z Los Angeles Clippers.

Dragić je za Miami prispeval 23 točk in sedem asistenc, a to ni bilo dovolj za zmago proti Denverju:

Kralj James dosegel fenomenalnih 57 točk!

Ponoči je bilo sicer v ligi NBA na sporedu kar 12 obračunov. Najbolj je odmeval dosežek LeBrona Jamesa, ki je ekipo Cleveland Cavaliers popeljal do zmage nad Washington Wizards (130:122). Štirikratni najkoristnejši igralec lige je dosegel kar 57 točk. Zadel je 23 od 34 metov, vključno z dvema trojkama, in pred 20.100 gledalci v ameriški prestolnici zadel vseh devet prostih metov.

LeBron James je znova blestel. Proti ekipi Washington Wizzards je dosegel 57 točk. "Za vsak met, ki sem ga vrgel, sem vedel, da bo končal v košu," je dejal po tekmi.  | Foto: Reuters LeBron James je znova blestel. Proti ekipi Washington Wizzards je dosegel 57 točk. "Za vsak met, ki sem ga vrgel, sem vedel, da bo končal v košu," je dejal po tekmi. Foto: Reuters

James, ki igra svojo 15. sezono v ligi NBA, je le štiri točke zaostal za svojim strelskim rekordom, ki ga je dosegel leta 2014 v dresu Miami Heat proti takratnim Charlotte Bobcats. "Še nikoli v karieri se na parketu nisem tako dobro počutil," je za ESPN dejal James. "Za vsak met, ki sem ga vrgel, sem vedel, da bo končal v košu," je še dejal prvi zvezdnik lige, preden je odkorakal v slačilnico.

Liga NBA, 3. november:

Detroit Pistons : Milwaukee Bucks 105:95
Drummond 24, 15 sk., Bradley 23, Harris 13; Antetokounmpo 29, Brogdon 21, 10 as., Snell 12

Orlando Magic : Chicago Bulls 83:105
Fournier 21, Vucevic 14; Holiday 19, Nwaba 16, Markkanen 13

Philadelphia 76ers : Indiana Pacers 121:110
Redick 31, Covington 22, Embiid 18, 9 sk.; Oladipo 31, Bogdanovic 21, Young 15

Washington Wizards : Cleveland Cavaliers 122:130
Beal 36, Oubre Jr. 21, Porte Jr. 15, Gortat 15; James 57, 11 sk., Rose 20, Crowder 17

Atlanta Hawks : Houston Rockets 104:119
Bazemore 18, Schroder 16, Prince 16; Harden 29, 11 as., Gordon 20, Ariza 12, 7 sk.

New York Knicks : Phoenix Suns 120:107
Porzingis 37, Hardaway Jr. 21, Kanter 16; Booker 34, Chandler 15, 10 sk.

Dallas Mavericks : New Orleans Pelicans 94:99
Barnes 26, Smith Jr. 16, Barea 10; Davis 30, 13 sk., Cousins 20, 22 sk.

San Antonio Spurs : Charlotte Hornets 108:101
Mills 17, Aldridge 14, P. Gasol 10 sk.; Lamb 27, 9 sk., Howard 20, 13 sk.,

Denver Nuggets : Miami Heat 95:94
Millsap 27, 9 sk., Jokić 19, 14 sk.; Dragić v 34 minutah 23 točk, 3 sk., 7 as., 2 ukradeni žogi, met za tri (4-7), Whiteside 13

Utah Jazz : Toronto Raptors 100:109
Hood 17, Gobert 15, Rubio 13; DeRozan 37, Lowry 15, 10 as.

Oklahoma City Thunder : Boston Celtics 94:101