Petek, 3. 11. 2017, 7.25

Liga NBA, 2. november

Aktualni prvaki močnejši od Ostrog

Stephen curry Kevin Durant | Foto Getty Images

Košarkaji Golden State Warriors so v noči na petek gostovali pri močnem San Antoniu Spurs. Tekmo so na koncu dobili aktualni prvaki z izidom 92:112.

Košarkaji Golden State Warriors tekme niso začeli prav podjetno, saj so prvo četrtino izgubili za devet točk. Prebudili so se šele v tretji četrtini, v zadnji četrtini pa so povsem razbili domače košarkarje. Pri Bojevnikih je bil ta večer najbolj razpoložen Klay Thompson, ki je dosegel 27 točk. K zmagi sta veliko prispevala še Kevin Durant (24) in Stephen Curry z 21 točkami.

Pri domačih košarkarjih je bil najuspešnejši LaMarcus Aldridge. Ta je v svojo statistiko vpisal 24 točk in deset skokov.

Tekmo je zaznamoval tudi izpad Gregga Popovicha, trenerja San Antonia, ki je pet minut pred koncem tekme zaradi sodniške odločitve povsem izgubil živce. Izkušeni trener je za svoje neprimerno obnašanje dobil dva tehnična prekrška, tako da je moral v spremstvu varnostnikov predčasno zapustiti parket.

Zelo zanimivo je bilo tudi na tekmi med Portland Trail Blazers in Los Angeles Lakers. Tekmo so v končnici dobili domači košarkarji z izidom 113:110.