LIGA NBA, 29. DECEMBER

Dallas ob zmago v Sacramentu ob zvoku sirene #video

2

Jalen Brunson | Jalen Brunson je bil ob odsotnosti Luke Dončića najboljši strelec Dallas. Prispeval je 25 točk. | Foto Reuters

V noči na četrtek je bilo v ligi NBA odigranih osem tekem, najbolj napeto pa je bilo v Sacramentu, kjer se je oslabljenemu Dallasu, ki ponovno ni mogel računati na Luko Dončića, nasmihala zmaga. Telički so v zaključek srečanja vstopili z vodstvom 94:92. Kristaps Porzingis je slabih pet sekund pred koncem zgrešil met za povišanje vodstva, nato pa so gostiteljem noreli od sreče, ko je Chimezie Metu ob zvoku sirene zadel trojko in poskrbel, da je zmaga ostala doma (95:94). Strelski kralj večera v ligi NBA je postal zvezdnik Memphisa Ja Morant.

Ricky Rubio
Sportal Smola za nesrečnega Španca, sezone je konec

Zdesetkani zasedbi Dallasa, ki je zaradi upoštevanja protokola koronavirusa pogrešal obilico igralcev, med njimi tudi Luko Dončića (manjkali so še Tim Hardaway Jr., Maxi Kleber, Trey Burke, Boban Marjanović, Brandon Knight in JaQuori McLaughlin, Willie Cauley-Stein pa je izpustil že 16. tekmo zapored zaradi osebnih razlogov), se je nasmihala zmaga v Sacramentu.

Kako je Chimezie Metu zadel trojko ob zvoku sirene za zmago nad Dallasom:

Na gostovanju v Kaliforniji so dobro začeli dvoboj, dobili uvodno četrtino s 30:20, a nato v nadaljevanju padli v igri in dovolili gostiteljem, da so si z izjemno predstavo v drugi četrtini (35:13) zagotovili prednost 12 točk po prvem polčasu (55:43). Moštvo iz Teksasa je v nadaljevanju zaostajajo že za 13 točk, a nato poskrbelo za preobrat. Ujelo je priključek, sledila je napeta končnica, v kateri je Kristaps Porzingis dobre pol minute pred koncem z dvema zadetima prostima metoma popeljal Mavericks v vodstvo s 94:92. Sacramento ni izkoristil svojega napada, nekdanji košarkar Dallasa Harrison Barnes je bil nenatančen.

Luka Dončić Dallas New Orleans
Sportal Sprememba v ligi NBA, ki lahko skrajša muke Luki Dončiću

Delirij navijačev po trojki Metuja

Latvijcu se je ponudila priložnost za zagotovitev zmage, a se mu je slabih pet sekund pred koncem zatresla roka. Zgrešil je met za dve točke, tako da je zadnji napad na srečanju pripadel Kraljem. De'Aaron Fox je popeljal gostitelje v napad, prodrl proti košu in nato zaposlil povsem samega Chimezieja Metuja. Američan nigerijskih korenin je bil natančen.

Ob zvoku sirene je zadel trojko (na tekmi je izza velike črte metal 3/5) in poskrbel za delirij občinstva v dvorani Golden 1 Center. Sacramento je tako premagal izbrance Jasona Kidda s 95:94, Dallas pa bo imel priložnost za maščevanje kaj kmalu. V Sacramentu se bo mudil tudi na zadnji dan koledarskega leta 2021 (po ameriškem času, po slovenskem pa se bo tekma začela malce po polnoči, torej že 1. januarja 2022), nato pa turnejo petih zaporednih gostovanj v noči na ponedeljek končal v Oklahoma Cityju.

Pri Dallasu sta bila najboljša strelca Jalen Brunson (25 točk) in Kristaps Porzingis (24), ki pa ni blestel pri metu za tri točke (1/6). Prvič je za Dallas zaigral Isaiah Thomas, ki je z Mavericks sklenil 10-dnevno pogodbo. 32-letni košarkar, ki je dvakrat nastopil na zvezdniški tekmi All-Star, v tej sezoni pa štirikrat zaigral za Los Angeles Lakers, je v 13 minutah prispeval 6 točk in 4 asistence.

Liga NBA, 29. december:

Sacramento Kings : Dallas Mavericks 95:94
Fox 16 (met iz igre 7/12), Barnes in Mitchell 14; Brunson 25 (met iz igre 11/19), 6 as., Porzingis 24 (met iz igre 8/19), 7 sk., Finney-Smith 11, Dončić ni kandidiral za tekmo

Detroit Pistons : New York Knicks 85:94
Bey 32 (trojke 6/13), 9 sk., Diallo 31 (met iz igre 13/19), 13 sk.; Burks 34 (trojke 5/8), Quickley 18, Barrett 15

Indiana Pacers : Charlotte Hornets 108:116
Levert 27, 7 sk., 6 as., Sabonis 15, 18 sk., 7 as.; Rozier 35 (trojke 5/9), 7 sk., Ball 21, 12 sk., 9 as., Hayward 18

Boston Celtics : Los Angeles Clippers 82:91
Brown 30 (trojke 1/13), 8 sk., Williams 16, 14 sk.; Morris Sr. 23, 10 sk., Kennard, Bledsoe in Mann 17

Chicago Bulls : Atlanta Hawks 131:117
LaVine 25 (trojke 5/7), DeRozan 20, 8 as., White 17, 12 as., Vučević 16, 20 sk.; Young 26, 11 as., Capela 18, 15 sk., Brown Jr. 16

Memphis Grizzlies : Los Angeles Lakers 104:99
Morant 41 (trojke 6/7), 10 sk., Bane 20, Jackson Jr. 15; James 37 (trojke 8/14), 13 sk., 7 as., Westbrook 16, 12 as., 10 sk., Monk 15

Phoenix Suns : Oklahoma City Thunder 115:97
Booker 38 (trojke 6/12), 7 sk., McGee (8 sk.) in Payne (7 as.) 16; Jerome 24, 8 sk., Wiggins 22, 8 sk.

Portland Trail Blazers : Utah Jazz 105:120
Powell (trojke 4/9) in Lillard (trojke 5/14) 32, Nance Jr. 14, 9 sk., 9 as.; Gobert 22, 14 sk., Gay 21, Clarkson 19, Whiteside (11 sk.), Bogdanović in Conley 15