LIGA NBA, 24. FEBRUAR

Goran Dragić se je vrnil na parket in že takoj dosegel 15 točk

Goran Dragić | Goran Dragić je nazadnje igral 5. februarja, ko je Miami ugnal Washington. | Foto Guliverimage

Goran Dragić je nazadnje igral 5. februarja, ko je Miami ugnal Washington.

V noči na četrtek je v ligi NBA bil na delu tudi Miami Heat. Po 5. februarju, ko zaradi poškodbe levega gležnja Goran Dragić ni mogel igrati, se je ta večer le vrnil na parket in bil že takoj eden ključnih mož za zmago Miamija. Ti so na domačem parketu premagali Toronto Raptors.

Mnogi ljubitelji športa so dolgo čakali, da se bo Gogi vrnil pod koše. To so dočakali v noči na četrtek, ko je Miami Heat z izidom 116:108 premagal Toronto Raptors. Za Vročico je bila to že četrta zaporedna zmaga, tako da imajo zdaj na svojem računu 15 zmag in 17 porazov.

Goran Dragić v obrambi. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Goran Dragić v obrambi. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Pomembno vlogo v ekipi je odigral tudi slovenski košarkar. Dragić je v 21 minutah igranja za svojo ekipo prispeval 15 točk, tri asistence in dva skoka. Najbolj razpoložen je bil Jimmy Butler, ki se je tokrat ustavil pri 27 točkah, 14 jih je dosegel v zadnji četrtini. Dragič je zanj po tekmi dejal: "On je naš vodja in ga potrebujemo." Bam Adebayo je prispeval 19 točk in 12 skokov.

Pri gostih je bil s 24 točkami najbolj razpoložen Kyle Lowry, ki se je ravno tako vrnil po poškodbi. Fred VanVleer je prav tako dosegel 24 točk.

Trener Erik Spoelstra se je na petem mestu večne lestvice trenerjev NBA po zmagah v rednem delu izenačil z Redom Holzmanom, oba sta pri številki 667.

Heat so proti koncu druge četrtine povedli že za 15 točk, še v predzadnjem delu za 11 in sedem na začetku zadnje četrtine. Toronto se je pet minut in pol pred koncem približal le na dve točki razlike (98:100), ko je trojko zadel Norman Powell. Butler mu je takoj vrnil z isto mero, nato pa še ukradel žogo in uspešno zaključil protinapad za 105:98 le minuto kasneje. Gostitelji so nato le še varno tekmo pripeljali do zmage.

Danilo Gallinari | Foto: Getty Images Danilo Gallinari Foto: Getty Images postavil ekord po številu trojk Atlante

Italijan Danilo Gallinari pa je postavil rekord po številu trojk Atlante, ki je s 127:112 ugnala Boston Celtics. Dosegel jih je deset, Hawks pa skupaj 23, kar je tudi klubski rekord. Italijan se je ustavil pri 38 točkah, 33 jih je dodal Trae Young.

Utah Jazz nadigrali akutalne prvake lige NBA

Košarkarji Utah Jazz, najboljša ekipa sezone, so doma nadigrali branilce naslova Los Angeles Lakers s 114:89. Slednji so klonili četrtič v seriji ter so sedaj tretja ekipa lige, pred njimi so tudi mestni tekmeci Clippers. Jazz imajo 26 zmag in so s šestimi porazu edini brez dvomestnega števila v tem statističnem elementu lestvice.

Lakers so za tekmo zvezd izgubili tudi poškodovanega Anthonyja Davisa, nadomestil ga bo igralec Phoenix Suns Devin Booker, je sporočila NBA, ki je objavila tudi seznam tekem v drugem delu sezone 2020/21, ki bo potekala med 10. marcem in 15. majem.