Luka Dončić Luka Dončić Dallas Mavericks Liga NBA Portland Trail Blazers​ Goran Dragić Goran Dragić Miami Heat San Antonio Spurs

Liga NBA, 20. marec

Slovenski večer: Dončić kot tudi Dragić najboljša v svojih ekipah #video

Boštjan Boh

4

V noči na četrtek sta bila v ligi NBA aktivna oba slovenska košarkarja. Goran Dragić je z Miamijem uspešno gostoval pri San Antoniu, Luka Dončić pa je z Dallas Mavericks gostoval pri Trail Blazers v Portlandu in na koncu izgubili. Oba naša košarkarja sta pokazala odlično košarko.

Luka Dončić | Foto: Reuters Foto: Reuters

Dallas ostal brez možnosti za končnico

V svoji igri je bil nekoliko bolj uspešen Luka Dončić, ki je Portlandu tokrat natresel 24 točk, ob tem pa dodal šest asistenc in pet skokov. Zelo uspešen je bil tudi pri izvajanju prostih metov, potem ko jih je zadel vseh sedem. S tem je bil 20-letni Ljubljančan še enkrat najboljši košarkar teličkov, ki pa so morali na koncu Portlandu priznati poraz. Tekma se je končala z izidom 126:118. V zadnjih desetih tekmah je bil to za Dallas že deveti poraz in so na lestvici zahodne konference na 14. mestu. Dallas je s tem porazom ostal brez možnosti za končnico.

Učinek Luke Dončića proti Portland Trail Blazers: 24 točk, met iz igre 8/16, met za tri 1/4, prosti meti 7/7, 5 skokov, 6 asistenc, 2 izgubljeni žogi, 0 ukradenih žog v 29 minutah

Povprečje v tej sezoni: 21,1 točke, 7,5 skoka, 5,8 asistence, 3,4 izgubljene žoge, 1,1 ukradene žoge, 0,4 blokade v 32,4 minute

Dončićev novi mejnik pri Dallasu

Slovenski košarkarski biser pa je pri Dallasu dosegel nov mejnik. Pri teličkih je kot novinec izvajal največ prostih metov. Do zdaj jih je metal 307, pred tem je rekord držal Jamal Mashburn, ki jih je kot novinec izvajal 305.

Portland je bil boljši skozi vso tekmo

Portland Trail Blazers so bili tako rekoč skozi vso tekmo boljša ekipa, saj so si že v prvi četrtini ustvarili veliko prednost. Dallas je vodil samo v uvodnih minutah tekme, nato pa so stvari v svoje roke vzeli domači košarkarji, ki so imeli po uvodni četrtini prednost devetih točk, ob polčasu pa že 13. Boljši so bili tudi v tretji četrtini, Dallas pa je bil boljši le v zadnji četrtini, ki so jo dobili za deset točk. To na koncu ni vplivalo na končni rezultat, tako da je Portland zasluženo slavil.

Luka sede zadel s klopi

Dvajsetletni slovenski košarkar je tudi tokrat navduševal s potezami, a ljubitelji košarke si bodo verjetno zapomnili met s klopi, ko je Luka bolj za šalo kot zares vrgel na koš in seveda zadel.

Luka Dončić in Dirk Nowitzki
Sportal Nowitzki z zgodovinskim košem zasenčil tudi Dončića

Goran Dragić je tekmo začel s klopi in bil najboljši košarkar vročice. | Foto: Reuters Goran Dragić je tekmo začel s klopi in bil najboljši košarkar vročice. Foto: Reuters

Goran Dragić se je ustavil pri 22 točkah

Zelo pomembno zmago je dosegel Maiami Heat, kjer je ta večer blestel izkušeni Goran Dragić. Gogi je bil prav tako najbolj uspešen košarkar vročice. Tekmo je začel s klopi, v svojo statistiko je vpisal 22 točk dve asistenci in dva skoka. Dvaintridesetletni slovenski košarkar je najbolj blestel v prvem polčasu tekme, ko je dosegel 20 od skupno 22 točk. Samo v prvi četrtini je dosegel 15 točk. Dion Waiters je za Miami dodal 18 točk, Josh Richardson pa 15. Miami je na koncu proti San Antoniu zmagal z izidom 105:110.

Za Miami je bila to zelo pomembna zmaga (tretja zaporedna), saj ostajajo na osmem mestu vzhodne konference. Na mestu, ki še vodi v končnico. Vročica ima trenutno na svojem računu 35 zmag in 36 porazov. Na devetem mestu je s 33 zmagami in 38 porazi Orlando.

Učinek Gorana Dragića proti San Antoniu: 22 točk, met iz igre 8/13 met za tri 4/7, prosti meti 2/3, 2 asistenci, 2 skoka, 0 ukradenih žog v 22 minutah

Povprečje v tej sezoni: 14,9 točk, 2,9 skoka, 4,3 asistence, 1,9 izgubljene žoge, 0,6 ukradene žoge, 0,2 blokade v 26 minutah

Pri San Antoniu je bilo kar šest igralcev, ki so dosegli dvojno število točk. Najbolj uspešni so bili LaMarcus Aldridge, Patty Mills in Marco Belinelli. Vsi trije so dosegli 17 točk. DeRozan jih je dosegel 16.