Četrtek, 3. 5. 2018, 9.08

Liga NBA, konferenčni polfinale, 2. maj

Utah presenetil Houston na njihovem terenu

Joe Ingels | Foto Getty Images

Košarkarji ekipa Utah Jazz so v drugi polfinalni tekmi končnice zahodne konference v severnoameriški ligi NBA v Houstonu s 116:108 premagali rakete iz Houstona in izid v zmagah izenačili na 1:1.

Najbolj učinkovita igralca pri Utahu sta bila Joe Ingles s 27 točkami, od tega je v devetih poskusil zadel kar sedem trojk, in novinec Donovan Mitchell s 17 točkami.

"Najbolj pomembno je, da smo v prelomnih trenutkih dvoboja odbili napad Houstona. Današnja zmaga je izjemno pomembna, za napredovanje v konferenčni finale pa jih potrebujemo še tri," je po dvoboju dejal Mitchell.

Vrhunci obračuna med ekipama Utah Jazz in Houston Rockets:

V ekipi gostiteljev, ki je v drugem polčasu nadoknadila primanjkljaj 19 točk iz druge četrtine, je bil najbolj učinkovit James Harden, ki je 32 točkam dodal še sedem skokov in enajst podaj.

Rakete je uničil zelo slab met iz igre, iz 95 poskusov so zadeli 38 metov, njihov met za tri točke je bil še slabši - 10:37. Ob tem so v prvi polovici drugega polčasa porabili ogromno moči, da so dohiteli tekmece iz Utaha, v prelomnih trenutkih dvoboja pa je zmanjkalo svežine, a tudi ideje v njihovi igri.

Tretja tekma bo v noči na soboto v Salt Lake Cityju, zmagovalca tega dvoboja pa v konferenčnem finalu čaka zmagovalec dvoboja Golden State Warriors - New Orleans Pelicans. Po dveh tekmah aktualni prvaki iz Oaklanda vodijo v zmagah z 2:0.

V noči na petek bosta na sporedu dve polfinalni tekmi, obe v vzhodni konferenci. Toronto bo gostil Cleveland, Boston pa Philadelphio. Po uvodnih tekmah Cleveland in Boston vodita v zmagah z 1:0.

Houston Rockets : Utah Jazz 108:116 /1:1/