Liga NBA, 19. november

Nov (visok) poraz za Miami, skromen izkupiček Gorana Dragića #video

1

Goran Dragić | Foto Getty Images

Vročica Gorana Dragića je ponoči zabeležila že deveti poraz v tej sezoni. Košarkarji Miami Heat so v domači dvorani s 95:120 izgubili proti gostom iz Indiane. Goran Dragić je za Miami dosegel samo osem točk in prispeval pet skokov in štiri asistence, na strani zmagovalcev pa sta se najbolj razigrala Hrvat Bojan Bogdanović s 26 in Myles Turnes s 25 točkami.

"Zelo slabo smo igrali, od prve do zadnje minute," je po novem, že devetem porazu v tej sezoni razočarano priznal kapetan slovenske košarkarska reprezentance Goran Dragić, ki  je v domači dvorani zadel le tri od osmih metov iz igre, skupno pa zbral osem točk, pet skokov in štiri asistence.

Na tekmi med Miamijem in Indiano je bila tudi ekipa Planet TV, prispevek pa si boste lahko zvečer ob 20. uri ogledali v oddaji Zicer na Planet 2.

Glavni poudarki tekme med ekipama Miami Heat in Indiana Pacers:

Gostje iz Indiane so v drugem polčasu zadeli vse, kar so si zamislili, domači košarkarji pa niso našli pravega odgovora. Hrvaški reprezentant Bojan Bogdanović je dosegel 26 točk (imel je 60-odstotni izkupiček pri metu za tri točke), Myles Turner jih je k zmagi dodal 25.

Bojan Bogdanović je imel na Floridi izjemen večer:

Miami tudi naslednja tekma čaka v domači dvorani. V sredo bodo gostili superiorne Boston Celtics, ki so v soboto dosegli že 15. zmago zapored.

Vrhunci obračuna med ekipama Golden State in Brooklyn:

Pestro je bilo tudi na preostalih obračunih večera. Toronto je s 100:91 premagal Čarovnike iz Washingtona, Golden State pa je na krilih Stephena Curryja (39 točk, 11 skokov in 7 asistenc) strl odpor Brooklyna (118:111).

Zelo tesen je bil obračun med Detroitom in Minnesoto, ki se je končal s 100:97 za Detroit. Phoenix je s 113:104 premagal Chicago, Los Angeles Lakers pa so bili s 127:109 boljši od Denverja. Med Jezerniki je spet izstopal mladi Lonzo Ball, ki je pri komaj 20 letih dosegel že drugi trojni dvojček v ligi NBA. 11 točk je pospremil s 16 skoki in 11 asistencami.

Liga NBA, 19. november:

Toronto Raptors : Washington Wizards 100:91
DeRozan 33, 8 sk., Miles 12; Beal 27, Porter Jr. 15

Miami Heat : Indiana Pacers 95:120
Richardson 15, Whiteside 15, 7 sk., Goran Dragić v 27 minutah 8 točk, 5 sk., 4 as.; Bogdanovic 26, Turner 25

Brooklyn Nets : Golden State Warriors 111:118
Crabbe 25, Dinwiddie 21; Curry 39, 11 sk., 7 as., Casspi 12, Thompson 23, 10 sk.

Minnesota Timberwolves : Detroit Pistons 97:100
Wiggins 24, Towns 16, 9 sk., Drummond 20, 16 sk., Harris 18, 9 sk., Jackson 16, 8 as.

Phoenix Suns : Chicago Bulls 113:105
Warren, 7 sk., Booker 15, james 15; Markkanen 26, Lopez 1610 sk., Dunn 17, 6 sk., 6 as.

Los Angeles Lakers : Denver Nuggets 127:109
Randle 24, 7 sk., Lopez 21, Kuzma 17, Ball 11, 16 sk., 11 as., Clarkson 18; Harris 20, Chandler 17, Barton 12