Thermometer Blue 0,15

Boston Celtics Liga NBA

Nedelja, 19. 11. 2017, 7.47

Liga NBA, 18. november

Bojevniki preprečili katastrofo, Boston nadaljuje fantastično serijo zmag #video

Kyrie Irving | Foto Reuters

Košarkarji ekipe Boston Celtics so ponoči dosegli že svojo 15. zaporedno zmago in se še močneje utrdili na prvem mestu lestvice ekip v ligi NBA. S 110:99 so odpravili Atlanto, levji delež k zmagi pa sta s 30 točkami prispevala Kyrie Irving in Jaylen Brown, ki jih je dosegel 27. Po preobratu so zmago dosegli tudi košarkarji Golden Stata, ki so uspeli nadoknaditi katastrofalen prvi polčas in prvo četrtino proti Philadelphii, ko so dobili 47 točk, nazadnje pa so zmagali s 124:116. Tudi po zaslugi Stephena Curryja in njegovih 35 točk.

Za prvake lige NBA je bilo teh 47 prejetih točk največ v eni četrtini po letu 1992, ko jim je še eno več zadal Portland. Sixers so po prvi četrtini vodili s 47:28, ob polčasu pa s 74:52. A so nato gostje vrnili z enako mero, saj je bila tretja četrtina povsem njihova, tudi oni so dosegli 47 točk; Stephen Curry jih je kar 20 dosegel v tem delu igre, končal pri 35, še 27 pa jih je dodal Kevin Durant.

Stephen Curry (v modrem dresu) je k zmagi Golden Stata prispeval 35 točk. | Foto: Reuters Stephen Curry (v modrem dresu) je k zmagi Golden Stata prispeval 35 točk. Foto: Reuters

"Dobro so igrali v prvi četrtini, moramo jim čestitati za to. Toda sami smo bili krivi, da smo padli tako nizko. Potem pa je steklo, nekaj lahkih košev v tretji četrtini je pomagalo, da smo dobili 'momentum' in zmagali", je po tekmi težko pot do uspeha razložil Curry.

Oglejte si vrhunce obračuna med ekipama Philadelphie in Golden Stata:

Dirk Nowitzki in njegov Dallas so so štirih porazih spet zmagali, s 111:79 je padel Milwaukee; nemški zvezdnik je sicer dosegel sedem točk, najboljši je bil Wesley Matthews z 22, Dallas pa kljub temu uspehu ostaja zadnji v zahodni konferenci.

Jaylen Brown  je k 15. zaporedni zmagi Bostona prispeval 27 točk. | Foto: Reuters Jaylen Brown je k 15. zaporedni zmagi Bostona prispeval 27 točk. Foto: Reuters

Precej bolje gre Bostonu, saj so kelti v Atlanti niz zmag podaljšali na 15. Tokrat so slavili s 110:99, Kyrie Irving je blestel s 30 točkami, Jaylen Brown pa jih je dodal 27. Teh 15 zmag je peti najdaljši niz uspehov v klubski zgodovini, naslednji mejnik, ki ga lahko Boston izenači, je 19 zaporednih zmag iz leta 2008.

Vrhunci tekme med ekipama Memphis Grizzlies in Houston Rockets:

Houston Rockets so ostali na vrhu zahodne konference, potem ko so Memphis premagali s 105:83. James Harden je za zmagovalce prispeval 29 točk, še štirje košarkarji pa so tekmo končali z dvojnim številom točk.

Osmi zaporedni poraz pa so doživeli igralci Los Angeles Clippers; tokrat jih je s 102:87 premagala zasedba iz Charlotta, pri kateri je bil najučinkovitejši Kemba Walker s 26 točkami, Dwight Howard jih je dodal 16.