Sobota, 18. 11. 2017, 7.25

Liga NBA, 17. november

Goran Dragić osvojil ameriško prestolnico

Goran Dragić | Foto Reuters

V pestrem večeru v ligi NBA se je na parketu predstavil tudi Goran Dragić. Kapetan zlate slovenske reprezentance je pomagal Miamiju do zmage na gostovanju v Washingtonu, s katero je Vročica prekinila niz dveh zaporednih porazov. Denver se je znesel nad New Orleansom in mu nasul kar 146 točk, podprvak Cleveland pa je v najbolj napetem dvoboju večera po podaljšku strl odpor Los Angeles Clippers.

Navijači Miamija so si oddahnili. Washington ostaja njihova ljuba "stranka". Pred dnevi je pokvaril načrte Vročici na Floridi, a so mu Goran Dragić, Hassan Whiteside in druščina vrnili milo za drago v ameriški prestolnici. V dvorani Capitol One Arena so zmagali z 91:88, kar je bila že njihova šesta zmaga v zadnjih sedmih obračunih z Washingtonom. Trener Erik Spoelstra je bil zelo zadovoljen z igro in učinkom varovancev v obrambi.

Hassan Whiteside je že sedmič zapored končal tekmo z dvojnim dvojčkom:

Dragića je tokrat met iz igre pustil na cedilu, saj je v 35 minutah dosegel zanj skromnih šest točk, dvoboj pa končal brez zadete trojke. Vseeno je imel dovolj razpoložene soigralce, da se je na koncu veselil pomembne zmage. V prvem polčasu je bil Miami veliko boljši tekmec, priigral si je že več kot 20 točk prednosti.

Gostitelji se v nadaljevanju niso predali. V drugem polčasu so skoraj ujeli Vročico, a so ostali gostje v zadnjih sekundah dovolj zbrani, da so ohranili tesno prednost in dosegli sedmo zmago v tej sezoni.

Vrhunci dvoboja v Washingtonu:

Junak srečanja je bil prvi center Miamija Whiteside. Prispeval je 22 točk in 16 skokov ter pod obročema nadigral Poljaka Marcina Gortata. Polovico vseh točk je dosegel v zadnji četrtini. Miami je Washington prisilil v najslabši strelski učinek v tej sezoni. Do te tekme je povprečno dosegal dobrih 110 točk na tekmo, kar je četrti najboljši učinek v 30-članski ligi NBA, tokrat pa je zmogel le 88 točk. Najmanj v sezoni.

Odstotek meta iz igre je bil le 38,1-odstoten. Nenatančen je bil zlasti John Wall, ki je po tekmi odšepal s parketa. Poškodoval si je levo koleno, tako da je vprašljiv njegov nastop na naslednji tekmi. Proti Miamiju je zadel le tri od 12 metov, Washington pa je s tem prekinil niz štirih zaporednih zmag.

Miami se bo v noči na ponedeljek pred domačim občinstvom pomeril z Indiano.

Washington Wizards : Miami Heat 88:91
Beal 26, 10 sk., Porter 12, Gortat 11, 13 sk.; Whiteside 22, 16 sk., J. Johnson 20, Dragić 6 (met za tri 0/4, met za dve 3/7), 7 asist., 5 sk., 2 ukr. žogi, 4 izg. žogi v 35 minutah

Indiana Pacers : Detroit Pistons 107:100
Oladipo 21, 15 sk., Young 18, Collison 16, Boj. Bogdanović 15; Bradley in Jackson 16, Harris in Smith 15

Brooklyn Nets : Utah Jazz 118:107
Dinwiddie 25, 8 asist., Crabbe 18, Carroll 17; Neto 22, Hood 17, Mitchell (8 asist., 7 sk.), Ingles in Favors 15

Cleveland Cavaliers : Los Angeles Clippers 118:113*
James (met iz igre 17/26) 39, 14 sk., 6 asist., 6 izg. žog, Love 25, 8 sk., Wade 23, 11 sk.; Griffin 23, 12 sk., Jordan 20, 22 sk., Rivers 16, Johnson 15

Toronto Raptors : New York Knicks 107:84
Lowry (10 asist., 8 sk.) in DeRozan (7 asist., 6 sk.) 22; Porzingis in Hardaway Jr. 13

Chicago Bulls : Charlotte Hornets 123:120
Holiday 27, Dunn 22, Valentine 18, Markkanen 16; Walker (met iz igre 17/27) 47, Williams 13

San Antonio Spurs : Oklahoma City Thunder 104:101
Aldridge 26, 9 sk., Green 17, P. Gasol 14, 8 sk.; Anthony 20, George 18, Adams 16, 8 sk., Westbrook (met iz igre 5/22) 15, 9 sk., 9 asist.

Dallas Mavericks : Minnesota Timberwolves 87:111
Barnes 18, Nowitzki 15; Butler 21, 8 sk., Wiggins 19, Towns (11 sk.) in Teague (10 asist.) 15

Sacramento Kings : Portland Trail Blazers 86:82