Petek, 2. 3. 2018, 7.10

Liga NBA, 1. marec

Dragić jezen: Tega si ne bi smeli privoščiti

Goran Dragić Miami Lakers | Foto Reuters

Košarkarji Miamija so si v domači dvorani privoščili boleč poraz proti Los Angeles Lakers. Jezerniki so premagali Vročico s 131:113. Miami v tej sezoni še ni prejel toliko točk. Goran Dragić je bil z 19 točkami drugi strelec svoje ekipe. Na cedilu sta ga pustila met za tri točke in ekipna igra v obrambi.

Moštvo Los Angeles Lakers je nepričakovano visoko premagalo Vročico in prekinilo neslaven niz, saj je zmago na gostovanju v Miamiju v ligi NBA pogrešalo vse od leta 2008. Gostitelji so bili nemočni proti Jezernikom, ki so blesteli v metu z razdalje. Od 29 metov za tri točke jih je cilj zadelo kar 16. Obrambna igra Miamija je doživela hud udarec, saj v tej sezoni na eni tekmi še ni prejela tolikšnega števila točk.

Strelski rekord Thomasa

Pri gostih je bil najbolj razpoložen Isaiah Thomas. Z 29 točkami je postavil osebni strelski rekord sezone. Vsaj 16 točk so prispevali še štirje njegovi soigralci (Julius Randle, ki je kar 21 od 25 točk je dosegel v prvem polčasu, Brandon Ingram, Kentavious Caldwell-Pope in Kyle Kuzma), ki so zasenčili gostitelje in dočakali 27. zmago v tej sezoni.

To je bila že njihova četrta zaporedna, z njo pa so že izboljšali izkupiček iz prejšnje sezone. V prvem polčasu so dali kar 73 točk, največ v tej sezoni.

Vrhunci srečanja v Miamiju:

Pri Miamiju je ponovno strelsko izstopal Dwayne Wade. Veteran, ki ni začel dvoboja v prvi peterki, je dosegel 25 točk. Slovenski as Goran Dragić, ki je letos prvič nastopil na tekmi zvezdnikov lige NBA, jih je dodal 19. Zgrešil je vseh pet metov izza velike črte.

"Nagnali so nas iz dvorane. Ne bi si smeli privoščiti, da tekmec doseže več kot 130 točk," je bil nezadovoljen Ljubljančan, ki je bil lahko zadovoljen le z razpletom uvodne četrtine. Miami jo je dobil s 36:33, nato pa so pobudo prevzeli gostje iz Kalifornije.

Miami na lestvici na Vzhodu zaseda osmo mesto, ki še vodi v končnico lige NBA. | Foto: Reuters Miami na lestvici na Vzhodu zaseda osmo mesto, ki še vodi v končnico lige NBA. Foto: Reuters

Gostitelji niso mogli računati na Tylerja Johnsona in Wayna Ellingtona, ki sta si poškodovala mišico na torkovi tekmi proti Philadelphii.

Miami bo naslednjo tekmo v ligi NBA odigral v noči na nedeljo, ko bo gostil Detroit Pistons.

Liga NBA, 1. marec:

Miami Heat : Los Angeles Lakers 113:131
Wade 25 (met iz igre 11/18), Dragić 19 (met za tri 0/5, met za dve 8/14, prosti meti ¾, 7 asist., 4 sk., 2 izg. žogi, 1 ukr. žoga v 35 minutah, Winslow 17, Adebayo (10 sk.) in Richardson 15; Thomas 29, 6 asist., Randle 25, 6 sk., Ingram 19, Caldwell-Pope 18, Kuzma 16, 6 sk.

Sacramento Kings : Brooklyn Nets 116:111*
Bog. Bogdanović 23, Fox 21, Cauley-Stein 17; Carroll 22, Crabbe 20, Russell in Allen 15

Cleveland Cavaliers : Philadelphia 76ers 97:108
James 30 (met iz igre 12/24), 9 sk., 8 asist., Nance Jr. 13, 7 sk., Hood 11; Redick 22, Simmons 18, 9 sk., 8 asist., Embiid 17, 14 sk., Šarić 16, 9 sk., Belinelli 11, Covington 10, 10 sk.

Portland Trail Blazers : Minnesota Timberwolves 108:99
Lillard 35 (met iz igre 9/22), 7 sk., McCollum 19, Nurkić (6 sk.) in Napier 16, Aminu (12 sk.) in Davis (11 sk.) 10; Towns 34 (met iz igre 11/19), 17 sk., Wiggins 21, Teague 13