Četrtek, 1. 3. 2018, 6.37

Liga NBA, 28. februar

Položil ga je na tla in nato hladnokrvno vrgel #video

James Harden | Foto Reuters

V noči na četrtek je bil v ligi NBA zelo pester program. Na sporedu je bilo devet tekem. Vodilna ekipe lige Houston Rockets je v Los Angelesu premagala LA Clippers z izidom 92:105. Nesrečno poškodbo očesa je staknil Giannis Antetokounmpo, ki je moral zapustiti parket.

Houston Rockets nadaljujejo sanjski niz zmag, saj je bila to zanje že 14. zaporedna. S tem ostajajo najuspešnejša ekipa v ligi NBA. Pri Raketah je bi tokrat najbolj razpoložen James Harden, ki je v svojo statistiko vpisal 25 točk, sedem asistenc in tri skoke. Zelo razpoložena sta bila tudi Clint Capela, ki se je ustavil pri 22 točkah in ob tem dosegel še 14 skokov, in Eric Gordon, ki je dosegel 22 točk.

James Harden pa je navduševal tudi s potezami na igrišču. V enem izmed napadov je nasprotnega igralca s preigravanjem dobesedno položil na tla, nato pa še hladnokrvno zadel trojko.

Uspešni tudi Bojevniki

Na delu so bili tudi aktualni prvaki lige NBA Golden State Warriors, ki so tokrat v gosteh premagal Washington Wizards. Tekma se je končala z izidom 101:109. Bojevniki so imeli na sredi druge četrtine še 16 točk prednosti, a se je domači ekipi uspelo vrniti in zmanjšati razliko. Ob polčasu so gostje vodili le še za dve točki.

Steve Kerr je med polčasom v slačilnici moral povzdigniti glas. | Foto: Guliverimage/Getty Images Steve Kerr je med polčasom v slačilnici moral povzdigniti glas. Foto: Guliverimage/Getty Images Med premorom je trener Steve Kerr "zaropotal" v slačilnici in tako svoje varovance predramil. Tretja četrtina se je končala z izidom 27:14, tako da so si Bojevniki znova preigrali lepo prednost. Od takrat te niso pustili z rok in zasluženo slavili.

Pri gostih je bil najbolj razpoložen Kevin Durant. Ta je v svojo statistiko vpisal 32 točk, Stephen Curry pa jih je dodal 25. Golden State Warriors so z 48 zmagami in 14 porazi druga ekipa v zahodni konferenci.

Nesrečna poškodba Giannisa Antetokounmpoja

Precej nerodna reč se je zgodila na tekmi med Detroit Pistons in Milwaukee Bucks. Deset minut pred koncem je poškodbo očesa staknil prvi igralec Milwaukeeja Giannis Antetokounmpo, ki je moral pozneje zapustiti igrišče. Kako huda je poškodba očesa, za zdaj  še ni znano. 22-letni Antetokounmpo ima v letošnji sezoni povprečje na tekmo 27,5 točke, 10,3 skoka in 4,9 skoka. Tekmo so dobili Detroit Pistons z izidom 110:87.