KK Krka Novo mesto ABA liga ABA Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Ponedeljek, 22. 11. 2021, 19.45

LIGA ABA, 9. KROG

Polom Olimpije v Beogradu, Krka izgubila doma

3

Mega - Cedevita Olimpija | Olimpija je doživela pravi debakl na gostovanju pri Megi. | Foto Mega Mozzart/Dragana Stjepanović

Olimpija je doživela pravi debakl na gostovanju pri Megi.

V četrtek se je z zmago Igokee nad Zadrom začel deveti krog lige ABA. Krka je v soboto na domačem parketu gostila Borac in izgubila z 90:97, se je pa v novomeški ekipi že predstavil novinec, Američan Adonis Michael Thomas, ki je bil s 13 točkami tretji strelec domače zasedbe. Drugi slovenski predstavnik, Cedevita Olimpija, je v času nedeljskega kosila odigrala tekmo v Beogradu proti Megi in izgubila s 75:104. Partizan je tudi s pomočjo 12 točk Gregorja Glasa premagal Budućnost, Nejc Barič pa je bil z 18 točkami najboljši strelec tekme med Mornarjem in Splitom, ki jo je njegova ekipa sicer izgubila. Na zadnji tekmi kroga se je Crvena zvezda s šesto zaporedno zmago vrnila na prvo mesto.

Cedevita Olimpija je doživela hud poraz v Novem Beogradu, pa čeprav je bil najboljši strelec tekme Jaka Blažič, ki je dosegel 26 točk. Mega je končala zmagoviti niz Ljubljančanov v jadranski ligi. Ta je trajal tri tekme, je pa Olimpija v Srbijo pripotovala z neprijetno popotnico visokega poraza v evropskem pokalu med tednom na gostovanju v Podgorici. Danes je bila Olimpija še četrtič v jadranski sezoni na kolenih. Zmaji so bili izjemno neučinkoviti, saj so v uvodnih šestih minutah dosegli vsega en koš, kar je že nakazovalo poraz Ljubljančanov, razlika pa je nato le še naraščala.

Pri gostiteljih je 23 točk dosegel Zagrebčan Matej Rudan, 16 jih je dodal Nikola Jović. Pri zmajih je ob Blažiču edini dvomestno število točk dosegel Luka Rupnik, ustavil se je pri 15 točkah.

Golemac spet izjemno razočaran

"Čestitke Megi za zasluženo zmago. Naši tekmeci so nas ponižali. Počutim se ponižanega, sram me je, da na igrišču delujemo brez želje in volje. Nedopustljivo je, da po tekmi, ki jo izgubiš z 31 točkami razlike, znova izgubiš s tako visoko razliko," je po debaklu povedal trener zmajev Jurica Golemac.

Tudi kapetan Blažič kljub dobri individualni predstavi ni mogel biti zadovoljen: "Naša igra ni bila niti blizu temu, kar smo se dogovorili v garderobi. Moramo prevzeti odgovornost za ta poraz. V tem trenutku, po dveh visokih porazih, zagotovo ni lahko. Toda tudi v takšnih primerih moraš ostati pozitiven, gledati naprej, kajti le tako, lahko sezono obrnemo."

V naslednjem krogu, v nedeljo, 5. decembra, bo Olimpija gostila Zadar.

Se vrača Omić?

Košarkarski poročevalec Emiliano Carchia prek družbenih omrežij širi govorice, da naj bi se v Ljubljano v kratkem vrnil center Alen Omić. Nekdanji slovenski reprezentant je za Olimpijo že igral v letih 2012 – 2015, nazadnje pa je nosil dres francoskega JL Bourga.

Krka klonila doma

Košarkarji Krke so doživeli tretji zaporedni boleč poraz. Po visokem v Zagrebu ter suverenem v Splitu so v 9. krogu klonili doma proti Borcu. Zaskrbljujoče je dejstvo, da so to vse ekipe, s katerimi se bodo Novomeščani najverjetneje potegovali za obstanek v regionalnem tekmovanju.

Po reprezentančnem premoru Krko čaka zahteven razpored; 4. decembra gostovanje v Beogradu pri FMP, nato pa dvoboji s Crveno zvezdo, Budućnostjo, Igokeo in Cedevito Olimpijo.

Vrhunci tekme v Novem mestu:

Krka je zaradi poškodb in bolezni nastopila z vsega sedmimi igralci in čeprav je v prvi četrtini vodila že s šestnajstimi točkami prednosti (28:12), v zadnji četrtini ni zaustavila razigranih gostujočih igralcev. Hunter Hale je 15 od svojih 27 točk (trojke 5:8) dosegel v zadnjih desetih minutah.

Pri domačih je prav tako 27 točk dosegel Rok Stipčević (trojke 7:9), 18 jih je prispeval Jurij Macura, 13 pa nova okrepitev Krke Adonis Thomas.

Liga ABA, 9. krog:

Četrtek, 18. november:
Zadar : Igokea 64:77

Sobota, 20. november:
Cibona : FMP 66:69

Krka : Borac 90:97
Stipčević 27, 7 asistenc, Macura 18, 5 sk., Thomas 13, Kosi 11, 9 sk.; Hale 27, Pecarski 19, Lopez 15

Partizan : Budućnost 75:66 (20:13, 41:30, 53:48)
Gregor Glas (Partizan) 12 (za dve 0/1, za tri 3/5, prosti 3/4), 1 skok, 1 asistenca v 16:08 min.

Nedelja, 21. november:
Mega : Cedevita Olimpija 104:75
Rudan 23, Jović 16, Ružencev 16; Blažič 26, Rupnik 15

Mornar : Split 81:65
Nejc Barič (Split) 18 (za dve 3/3, za tri 4/6), 5 skokov, 3 asistence v 29:24 min.