Liga ABA, 6. krog

Olimpija znova praznih rok, Crvena zvezda skočila tik pod vrh

2

Budućnost | Foto ABA liga

Šesti krog regionalne lige ABA se je končal z zmago Crvene zvezde s 112:73 nad MZT Skopje. Petrol Olimpija je v Tivoliju že v nedeljo gostila Budućnost in doživela četrti poraz. Cedevita Jureta Zdovca je v gosteh odpravila Mega Bemax.

Budućnost je upravičila vlogo favorita in prišla do nove zmage, s katero je ostala na vrhu lestvice. Olimpija je pri dnu. Tokrat je dostojen odpor nudila samo v prvem polčasu. V tretji četrtini so gostje poskrbeli za razliko, ki je Ljubljančani potem niso mogli več nadoknaditi.

Edini slovenski predstavnik je v petih krogih dosegel dve zmagi. Prejšnji konec tedna je bil v Tivoliju srečnejši Mornar, ki je zmagal s trojko ob zvoku sirene.

Šesti krog se je končal s tekmo med Crveno zvezdo in MZT Skopje. Srbsko moštvo je visoko, s kar 112:73, ugnalo Skopje in skočilo na drugo mesto lestvice lige ABA.

Petek
Cibona : Partizan 74:90 (51:68, 33:44, 16:17)
Young in Žorić 20; Williams-Goss 20, Marinković 19, Samuels 16

Mornar : Zadar 80:70 (56:50, 35:33, 17:21)
Needham 21, Luković 18, Raley-Ross 12; Krajina 15, Bostić 14

Sobota
Mega Bemax : Cedevita 77:81 (56:41, 26:26, 14:17)
Rebić 21, Čančar 6, 8 skokov, podaja in ukradena žoga v 27 minutah; Nichols 18, Cherry 17