9. 10. 2024,
22.05

2 uri, 6 minut

Thermometer Blue 0,11

KK Krka Novo mesto Cibona liga ABA liga ABA ABA Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Sreda, 9. 10. 2024, 22.05

Liga ABA, 4. krog

Krka na gostovanju v velikem slogu prek Cibone, blestel je slovenski reprezentant

Miha Cerkvenik | Krka je prišla do prve zmage v tej sezoni lige ABA. Blestel je reprezentant Miha Cerkvenik. | Foto ABA liga

Košarkarji Krke so v četrtem poizkusu prišli do prve zmage v ligi ABA. Na gostovanju v Zagrebu so odlično odigrali v zadnji četrtini in z 81:74 premagali Cibono, s katero so predtem izgubili desetkrat zapored. Izjemno razpoložen je bil slovenski reprezentant Miha Cerkvenik. Cedevita Olimpija bo v soboto ob 16. uri v Hali Tivoli gostila Split.

Cedevita Olimpija Jaka Blažič
Sportal Slab skok in prosti meti, Cedevita Olimpija ni več neporažena

Krkaši so po treh zaporednih porazih našli pot do prve zmage v tej sezoni lige ABA in so se izenačili s Cibono, ki je prav tako pri vsega enem skalpu. Zgodovina ni bila na strani Krke, saj je Cibona dobila deset zadnjih tekem. Zagrebčani so imeli večji del tekme tudi prednost, a so se košarkarji slovenskega kluba zbrali v zadnji četrtini in jo dobili z 22:10.

To je bilo dovolj, da so Krkaši slavili prvo letošnjo zmago. Z 22 točkami, 8 skoki in 3 asistencami je bil najbolj razpoložen Miha Cerkvenik. Slovenski reprezentant je obračun zaključil s statističnim indeksom 34. V ključnem trenutku se je razigral prej nevidni Tayler Persons, ki je tekmo tako kot Tibor Mirtić končal pri 13 točkah.

Cedevita Olimpija bo tekmo četrtega kroga igrala v soboto ob 16. uri, ko bo v Hali Tivoli gostila Split.