KK Krka Novo mesto liga ABA ABA Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Ponedeljek, 3. 1. 2022, 20.19

LIGA ABA, 14. KROG

Partizan do nove zmage, Olimpija še tretjič v sezoni boljša od Krke

liga ABA: Krka - Cedevita Olimpija | Olimpija je v Novem mestu z 90:83 premagala Krko. | Foto Vid Ponikvar

Olimpija je v Novem mestu z 90:83 premagala Krko.

Prvi tekmovalni dan košarkarske lige ABA v novem letu je že prinesel veliki slovenski derbi. V tekmi 14. kroga regionalne lige sta se  dvorani Leona Štuklja v Novem mestu pomerila Krka in Cedevita Olimpija, še tretjič v sezoni pa so bili uspešnejši Ljubljančani (83:90).

Cedevita Olimpija se je z deveto zmago v jadranski sezoni povzpela na četrto mesto lestvice lige ABA, Krka po 11. porazu predzadnja, slabši od nje je le še Split, ki je v nedeljo izgubil tekmo s Crveno zvezdo.

Čeprav so Ljubljančani zaostajali tri četrtine tekme, so gostje suvereno prišli do dveh točk. V zadnji četrtini so s čvrsto obrambo naredili delni izid 21:2 in tako nadoknadili zaostanek 13 točk iz 25. minute (58:45).

Pri vodstvu Cedevite Olimpije s 73:71 je najprej igrišče zaradi petih osebnih napak zapustil Jurij Macura, takoj za njim pa še domači kapetan Luka Lapornik, ki je dobil dve tehnični napaki. Ljubljančani so v slabih dveh minutah prišli do vodstva z 82:71 in zanesljive zmage.

Pri domačih je Rok Stipčević zbral 20 točk, tako da s povprečjem 20,5 točke ostaja prvi strelec lige Aba. Eno točko več in osebni rekord v tem tekmovanju je dosegel Adonis Thomas. Pri gostih sta po 22 točk vknjižila Jacob Pullen (17 v drugem polčasu) in Zach Auguste, ki je k partiji kariere v dresu Cedevite Olimpije dodal enajst skokov.

Fotogalerija s tekme v Novem mestu (Vid Ponikvar/Sportida):

1 / 58

V tej sezoni sta si ljubljanski in novomeški klub nasproti stala že dvakrat, in sicer na dvoboju slovenskega superpokala in le nekaj dni kasneje še v prvem krogu nove sezone regionalne lige. Na obeh tekmah so bili uspešnejši izbranci Jurice Golemca – v Tivoliju je semafor 17. septembra lani kazal 78:71, v Stožicah pa je bilo osem dni kasneje 88:56 v korist zeleno-oranžne zasedbe.

Cedevita Olimpija bo v naslednjem krogu 8. januarja gostila še en klub iz spodnjega dela razpredelnice, Borac iz Čačka, Krko pa čaka gostovanje pri Mornarju. Krka je danes doživela sedmi poraz v nizu, v nadaljevanju sezone jo čaka ogorčen boj za obstanek.