Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija KK Krka Novo mesto ABA liga ABA

LIGA ABA, 11. KROG

Olimpija ostala brez tekme, Krka se je znesla nad Partizanom

KK Krka : KK Cedevita Olimpija, superpokal | Krka je na domačem parketu vzela mero Partizanu. | Foto Urban Meglič/Sportida

Krka je na domačem parketu vzela mero Partizanu.

V 11. krogu lige ABA je novomeška Krka v soboto v dvorani Leona Štuklja gostila beograjski Partizan in ga premagala z 69:50. V nedeljo bi moral biti derbi med vodilno Crveno zvezdo in Cedevito Olimpijo, a so iz beograjskega tabora sporočili, da je morala ekipa zaradi pozitivnega primera na koronavirus v karanteno.

Košarkarji Krke so po udarnem začetku proti Partizanu prišli do pete zmage v sezoni in četrte zapovrstjo. V domači dvorani Leona Štuklja so povsem zasenčili Beograjčane, ki jih s klopi vodi Sašo Filipovski. Novomeščani so začasno skočili na šesto mesto lestvice in so točkovno izenačeni s Partizanom.

Tekma je bila izenačena le v prvih nekaj minutah, domači pa so se nato z delnim izidom 5:0 prišli do prednosti osmih točk. Po petih zaporednih točkah Roka Stipčevića je Krka povedla za 12 točk, kar je bila tudi prednost prve četrtine.

V drugi so slovenski predstavniki še povišali prednost, na odmor pa so odšli s prednostjo 15 točk, najvišji naskok pa je znašal 18. Beograjčani so se na začetku nekoliko približali (39:28), a razpoloženi domači so imeli na vse pravi odgovor.

Potem ko se je tretja četrtina končala s prednostjo Krke s plus 20, je bila zadnja le še formalnost. Priložnost so dobili tudi nekateri mlajši košarkarji, ki so tekmo mirno pripeljali do konca.

Pri Krki je največ, 16 točk dosegel Roderick Camphor, Stipčević pa jih je dodal 13 ob sedmih skokih in petih podajah. Pri gostih je bil najbolj učinkovit Codi Miller-McIntyre z 12.

Olimpija brez tekme

Košarkarji Cedevite Olimpije bi morali danes zvečer odigrati tekmo proti Crveni zvezdi. A iz ljubljanskega kluba so sporočili, da je tekma prestavljena, ker so v beograjski ekipi imeli primer okužbe z novim koronavirusom in je morala celotna ekipa v karanteno. V Beogradu so Ljubljančani sicer že opravili tudi tri treninge in čakali na tekmo, a je danes iz beograjskega kluba prišla novica o pozitivnem primeru v moštvu. Nov termin tekme še ni znan.