17. 12. 2007,
10.49

Ponedeljek, 17. 12. 2007, 10.49

L.A. v rokah Jezernikov

V noči na ponedeljek so se košarkarji v profesionalni ligi NBA potili na štirih tekmah. Na parket so stopili tudi trije slovenski legionarji.

Primož Brezec je v igro vstopil, ko je imelo njegovo novo moštvo že več kot dvajset točk naskoka. Priigralo si ga je v drugi četrtini z delnim izidom 28:5. Preostanek srečanja je bil zgolj formalnost, hkrati pa priložnost za oba trenerja, da sta odpočila glavne adute. Medtem ko je Primož Brezec vstopil v igro, pa druga nova okrepitev Detroita, argentinski reprezentant Walter Herrmann, ki je v klub prišel skupaj z Brezcem, ni dobil priložnosti. K deveti zmagi Detroita v enajstih tekmah sta največ točk prispevala Tayshaun Prince (23 točk) in Chauncey Billups (19). Pri gostih je le Stephen Jackson presegel mejo desetih točk (13), prvi strelec moštva Baron Davis pa je srečanje končal z enim košem in metom 1:8.

Boston nadaljuje zmagovito serijo. V Torontu je dosegel deveto zmago v nizu, hkrati pa Raptorsom zadal prvi poraz v zadnjih petih tekmah. Obramba gostov je gostiteljev prepustila zgolj 77 točk, kar je najmanj za Toronto v tej sezoni, pri zmagovalcih pa sta izstopala Paul Pierce (18 točk) in Kevin Garnett (16). Boston je z deveto zmago izenačil zmagovalni niz kluba iz leta 1993.

Ameriški tiskovna agencija (AP) kot junaka zmage Lakersov nad Clippersi omenja na prvem mestu Kobeja Bryanta z 32 točkami, na drugem pa "Sasha" Vujačiča, ki je vseh svojih 14 točk dosegel v zadnji četrtini, ki so jo Lakersi dobili z 31:16. Vujačič je v dobrih devetnajstih minutah zadel tri trojke iz štirih poskusov in imel skupni met iz igre 5:7. Clippersom ni pomagal niti deveti zaporedni "dvojni dvojček" in 19. v tej sezoni Chrisa Kamana (18 točk, 16 skokov), niti 27 točk Coreyja Maggetta, vključno s trojko iz 12 metrov ob koncu tretje četrtine. Od leta 1999, ko so odprli dvorano Staples center, ki si jo delita oba kluba, vodijo Lakersi proti Clippersom s 24-9.

Allen Iverson je za Denver dosegel 38 točk, toda ker je drugi adut domačega moštva Carmelo Anthony zmogel le 19 točk ob slabem metu 6:17, je Portland prvič po štirih letih slavil v Denverju. Najboljša igralca pri zmagovalcih sta bila Brandon Ray s 26 točkami ter 11 podajami in Channing Frye z 20 točkami.

Liga NBA, 16. december:

Detroit Pistons : Golden State Warriors 109:87 Prince 23, Billups 19, Brezec 0, 3 sk., 3 podaji, 2 izg. žogi v 7 minutah; Barnes 15, Jackson 13

Toronto Raptors : Boston Celtics 77:90 Bosh 17, 13 sk., Moon 13, Nesterović 2, met iz igre 1-2, 3 sk., podaja, izg. žoga v 17 minutah; Pierce 18, Garnett 16

Denver Nuggets : Portland TrailBlazers 105:116 Iverson 38, Anthony 19; Roy 26, 11 podaj, Frye 20

Los Angeles Lakers : Los Angeles Clippers 113:92 Bryant 32, Walton 15, Vujačić 14, met za tri 3-4, met za dve 2-3, prosti met 1-1, 3 sk., 2 podaji, 2 ukr. žogi, izg. žoga v 20 minutah; Maggette 27, Kaman 18, 16 sk.