8 let, 5 mesecev

Krka

Sobota, 5. 10. 2013, 21.35

Krka z zbrano končnico zaustavila Budućnost

Košarkarji Krke so v 1. krogu lige Aba premagali Budućnost. Malcolm Ray Armstead je za Krko dosegel 21 točk.

Košarkarji Krke so novo sezono lige Aba začeli s tesno zmago proti Budućnosti. Tako so hitro pozabili razočaranje v slovenskem superpokalu in dokazali, da lahko tudi z novo zasedbo, ki jo vodi Aleksander Džikić, računajo na plodno sezono.

Junaka zmage sta bila dva. Prvi je bil ameriški organizator igre Malcolm Ray Armstead, ki je bil z 21 točkami prvi strelec tekme (met za dve točki 4:5, trojke 3:5, 6 skokov, 7 podaj, indeks 30), drugi pa slovenski reprezentant Edo Murić, ki se je izkazal v odločilnih trenutkih. Najprej je točno 100 sekund pred koncem tekme atraktivno zabil za vodstvo 58:57, 30 sekund pred zadnjih zvokom sirene pa je pod košem blokiral 216 centimetrov visokega Ayodejija Akindeleja in Krki dokončno odprl pot do zmage.

Ta je bila sicer naporna in trnova. Začelo se je z zaostankom 0:10, nato so Novomeščani vzpostavili ravnotežje in sredi tretje četrtine povedli z 41:35, vendar hitro znova zaostali 44:49. Tekmeca so lovili vse do zadnjih minut, ko sta njihovo borbenost in željo kronala prej omenjena igralca.