10. 11. 2012,
19.50

Sobota, 10. 11. 2012, 19.50

Krka v tretji četrtini izdatno stopila na plin

Košarkarji Krke so v 8. krogu lige Aba premagali Split z 79:68 (20:16, 40:38, 64:51).

V derbiju z začelja prvenstvene lestvice lige Aba so več znanja pokazali gostitelji. Igralci Krke so pogumno krenili v tekmo, čeprav so Splitčani, ki so v ligi premagali tudi Zvezdo in Cedevito, uvodoma pobegnili na 9:5. A so nato varovanci Aleksandra Sekuliča le strnili vrste in pričeli zadevati ter se ob prvem odmoru že veselili prednosti štirih točk.

Tudi v nadaljevanju sta bili ekipi precej izenačeni, nato pa je Nikola Vujčić v 19. minuti s trojko goste popeljal v vodstvo z 38:36. Dobra igra domačih je krkašem le omogočila, da so na polčas krenili z dvema točkama naskoka, očitno pa je pogovor v slačilnici pomagal, saj so se zeleno-beli v drugem polčasu na parket vrnili kot prerojeni.

Če sta bili ekipi prvi polčas še enakovredna nasprotnika, je Krka v tretji četrtini izdatno stopila na plin. Razigrala sta se Domen Lorbek in Edo Murič, Jakov Vladović pa je uspešno kaznoval grobe gostujoče igralce in dobro izvajal proste mete. Slednji je v 36. minuti navdušil dvorano Leona Štuklja, ko je lepo podal Urošu Lučiću, ta pa je z atraktivnim zabijanjem prednost domačih povišal na 69:56. Nasploh je bil v zadnji tretjini Lučić neustavljiv, tekmo pa je končal pri devetih točkah. Najboljša strelca domačih sta bila Vladović in Murić s po 15 točkami, medtem ko je pri Splitu, ki tako tudi na tokratnem gostovanju ni vknjižil zmage, Toni Dijan zbral 21 točk.

V 9. krogu bo Krka v nedeljo, 18. novembra, ob 20. uri gostovala pri Crveni zvezdi, Split pa bo dan prej ob 16.30 gostil Cibono.