4 leta, 3 mesece

Liga NBA Steve Nash Los Angeles Lakers Dwight Howard

Ponedeljek, 8. 10. 2012, 16.50

Howard še okreva: Cilj prstan, ne igranje v predsezoni

Prva tekma Los Angeles Lakers v novi sezoni je pomenila debi Steva Nasha. Igral je 15 minut. Golden State Warriors so visoko zmagali. Dwight Howard se je zabaval na klopi.

David Lee je dal 19 točk, Klay Thompson 18 in Golden State Warriors so na uvodni tekmi predsezone glavne favorite za naslov prvaka Los Angeles Lakers premagali s 110:83. Izid tretje četrtine je bil kar 37:10 za Warriors (člani prve peterke Lakersov namreč v drugem polčasu niso igrali). V središču pozornosti je bil organizator igre Steve Nash, ki je odigral svojo prvo tekmo za ekipo iz mesta angelov. V slabih 15 minutah je bivši igralec Phoenix Suns prispeval pet točk.

Na debi drugega prišleka v slačilnico Lakersov Dwighta Howarda bomo morali še počakati. Ta po operaciji hrbta še ni povsem okreval, morda kakšno minuto dobi na eni od zadnjih tekem predsezone. "Okrevanje gre po načrtu. Cilj ni bil, da bi igral že v predsezoni. Moj cilj je osvojitev prstana. Na to letos ciljamo." Najprej mora okrepiti svoje telo, da se bo lahko varno boril pod košema. "Trdo delam. Moj hrbet mora le postati močnejši in vse okoli. Le tako bom lahko igral na najvišjem nivoju. To je moj cilj. Na to sem osredotočen," je povedal nekdanji center Orlando Magicov.