6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,68

Goran Dragić Goran Dragić Saša Vujačić NBA

Ponedeljek, 11. 4. 2016, 7.26

Razigrani Dragić prispeval kopico točk za zmago Vročice, Golden State izenačil rekord

Goran Dragić | Foto Getty Images

Košarkarji Miamija so ponoči dosegli novo pomembno zmago v boju za četrto mesto na vzhodu, ki prinaša prednost domače dvorane v prvem krogu končnice. Vročica je z rezultatom 118:96 premagala Orlando. Odlično razpoložen Goran Dragić je prispeval 19 točk ob metu 8:12 in dosegel šest podaj.

Uspešen večer je tudi za košarkarji Golden State Warriors, ki so z rezultatom 92:86 v gosteh premagali Ostroge iz San Antonia  in izenačili dosežek košarkarjev Chicago Bulls iz sezone 1995/1996. S tem so opravili najtežjo nalogo na poti do rekorda po številu zmag v rednem delu lige NBA.

Aktualni prvaki lige, ki so pri 72 zmagah, imajo čez dva dni priložnost, da se samostojno vpišejo v zgodovino. Na zadnji tekmi rednega dela se bodo doma pomerili z Memphisom.

Manj uspešen je bil klub drugega slovenskega legionarja v ligi NBA, New York Knicks, ki ga je z rezultatom 93:89 premagal Toronto. Saša Vujačić je dosegel 13 točk in osem skokov.

NBA, 10. april:

Miami Heat :  Orlando Magic 118:96
Deng 20, Dragić 19, 6 as., met iz igre 8-12 v 35 minutah;  Fournier 21, Vucevic 19

New York Knicks : Toronto Raptors 89:93
Anthony 21, Vujačić 13, 8 sk., met iz igre 4-11 v 35 minutah; DeRozan 27, Lowry 15

Washington Wizards : Charlotte Hornets 113:98