Bayern München Žan Mark Šiško Gregor Glas Klemen Prepelič Valencia Crvena zvezda Partizan Fenerbahče Real Madrid Barcelona Mike Tobey Evroliga

Sreda, 23. 11. 2022, 22.31

EVROLIGA, 9. KROG

Ko odločajo prosti meti: Zvezda do tretje zmage v podaljšku

evroliga Crvena zvezda Alba Berlin | Crvena zvezda je v devetem krogu prišla do tretje zmage, druge zapored. | Foto Guliver Image

Crvena zvezda je v devetem krogu prišla do tretje zmage, druge zapored.

Igra se deveti krog evrolige. Za uvod je Fenerbahče, kjer vlogo pomočnika opravlja Rado Trifunović, potrdil prvo mesto, saj je s 96:93 premagal Monaco. Tretjo zmago je dosegla Crvena zvezda. Albo Berlin so po podaljšku premagali z 88:84.

KK Cedevita Olimpija : Prometej Yogi Ferrell
Sportal Tudi tokrat ni šlo: Cedevita Olimpija ostaja brez zmage

Ob zmagi Crvene zvezde proti Albi, obe ekipi imata zdaj po tri zmage, je najzanimivejši pogled na statistiko prostih metov. Beograjčani so zgrešili samo zadnjega na tekmi, pred tem pa jih zadeli 13. Berlinčani na drugi strani pa so zapravili kar 12 od 25 prostih metov in to jih je kaznovalo. Po 40 minutah je bilo 75:75, po 45 pa 84:88.

Valencia je na španskem obračunu klonila proti Realu Madridu s 73:80. Prvi strelec tekme je bil bosanski reprezentant v dresu Reala Džanan Musa, ki je v 28 minutah dal kar 28 točk. Klemen Prepelič je za Valencio igral vsega osem minut in v svojo statistiko vpisal eno podajo. Od slovenskih reprezentantov je v sredo zvečer največ igral Mike Tobey, ki je v 18 minutah na parketu k zmagi Barcelone pripomogel s petimi točkami. Partizan so premagali z 79:68, potem ko so dominirali v skoku s 40:30. Gregor Glas kot edini iz beograjske ekipe znova ni dobil priložnosti za igro.

V sredo je Bayern brez obolelega Žana Marka Šiška s točko razlike slavil pri Asvelu v predmestju Lyona.

Valencia : Real Madrid 73:80
Klemen Prepelič (Valencia) brez točk in z eno asistenco v osmih minutah.
Barcelona : Partizan 79:68
Mike Tobey (Barcelona) je v 18 minutah dal pet točk in imel tri skoke. Gregor Glas (Partizan) ni igral.