EUROCUP, 3. KROG

Olimpija v Turčiji prvič prekratka

KK Cedevita Olimpija : Bursaspor, EuroCup | Jaka Blažič je dosegel 20 točk. | Foto KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Jaka Blažič je dosegel 20 točk.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tretjem krogu EuroCupa zabeležili prvi poraz. Na gostovanju v Turčiji je bil s 93:84 boljši Bursaspor. Ljubljančani so tako po treh krogih pri dveh zmagah in enem porazu.

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli prvi poraz v EuroCupu. V tretjem krogu so morali na gostovanju v Turčiji pred približno tisoč petsto navijači priznati premoč Bursasporju s 84:93. Ljubljančani so na drugo gostovanje v novi sezoni evropskega pokala prišli z mislijo o podaljšanju niza zmag, vendar so se morali v drugem polčasu sprijazniti s slabim strelskim večerom in nezbranostjo v obrambi.

Turki so že v prvem polčasu dosegli 47 točk, a tedaj je Cedevita Olimpija še držala priključek. Spodletelo ji je ob zaključku tretjega dela in na začetku zadnjega. Bursaspor je v 29. minuti povedel s 66:56, na začetku zadnjih desetih minut pa je imel že 16 točk naskoka (76:60).

Jacob Pullen je dosegel 16 točk. | Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič Jacob Pullen je dosegel 16 točk. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

V končnici brez možnosti za preobrat

Varovanci trenerja Jurice Golemca so se v 37. minuti približali na 82:75, kaj več pa jim ni uspelo, saj v napadu niso imeli dovolj razpoloženih posameznikov, v obrambi pa niso uspeli ustaviti domačih strelcev, med katerimi sta izstopala Allerik Freeman z 22 točkami in Kevarrius Hayes z enaindvajsetimi.

Za Ljubljančane je Jaka Blažič dosegel 20 točk (met 5:9), po šestnajst pa sta jih dodala Jacob Pullen in Marcus Keene. "Čestitke ekipi Bursaspor za zasluženo zmago. Tri četrtine so igrali zelo agresivno, mi pa smo imeli težave z organizacijo v napadu. Dosegli so lahke točke, nam pa je zmanjkalo moči in energije, da bi se ubranili. Na koncu so zasluženo zmagali. Narediti moramo analizo in v nadaljevanju sezone boljše odgovoriti takšno agresivno igro," je po tekmi dejal trener Ljubljančanov.

V 4. krogu bo Cedevita Olimpija 10. novembra gostila nemški Ratiopharm Ulm, vmes pa jo 6. novembra v Stožicah čaka še obračun s Splitom v regionalnem tekmovanju.

EuroCup, skupina B, 3. krog:

Torek, 2. november:
JL Bourg
: Promitheas 92:62

Sreda, 3. november:
Bursaspor : Cedevita Olimpija 93:84 (21:26, 26:18, 24:16, 22:24)
Freeman 22; Blažič 20, Keene in Pullen 16, Auguste 11 (7 sk.), Ejim in Rupnik 6.

Budućnost : Virtus Bologna 86:82

Ulm : Venezia 90:83*

Valencia : Gran Canaria 89:90
Klemen Prepelič (Valencia) 11 točk (2/5 za 2, 2/7 za 3, 1/1 prosti meti) 2 skoka, 5 asistenc, 3 izg. žoge v 26:29, Mike Tobey (Valencia) zaradi poškodbe ni bil v kadru.