Thermometer Blue 0,08

Tajfun Helios Suns Krka Union Olimpija

Petek, 29. 4. 2016, 22.47

Olimpija izgubila z Rogaško, ki ji je nasula stotico, Zlatorog po drami za las preskočil Krko

V dramatičnem obračunu je Zlatorog pred domačimi gledalci za točko premagal Krko, vodilna Olimpija je priznala premoč Rogaški. Že v sredo je Helios Suns pred domačimi gledalci izgubil z državnim prvakom Tajfunom.

Državni prvak Tajfun je v ligi za prvaka po sedmih porazih končno prišel do svojega prve zmage. Negativni niz je prekinil proti Heliosu, ki ima v zadnjem času veliko težav s poškodbami.

V petek je Krka gostovala pri Zlatorogu, kjer je dve minuti pred koncem zaostajala že za deset, nato pa se povsem približala, a izgubila z 80:81. Opekla se je tudi Olimpija, ki je v prejšnjem krogu v Šentjurju zmagala že četrtič zapored, tokrat pa je njen niz prekinila Rogaška, ki jo je premagala s 101:96.

Lastovka si je priigrala obstanek

Košarkarji Lastovke so si z visoko zmago nad Portorožem izborili mesto v Ligi Nova KBM tudi v prihodnji sezoni. Po uspehu s 64:46 so osvojili končno tretje mesto v Ligi za obstanek in tako končujejo s tekmovanjem v tej sezoni.

Portorožani bodo tako svoj prvoligaški status morali potrditi skozi dodatne kvalifikacije. Za prosti mesti v prihodnji sezoni Lige Nova KBM se bodo merili z Mesarijo Prunk Sežana, AKK Branikom in Hopsi.

V četrtfinalu se bosta moštvom iz lige za prvaka pridružili še najboljši moštvi spodnjega "doma" LTH Castings in Šenčur.

Pravila napredovanja

Moštva iz lige za obstanek so prenesla točke iz prvega dela, medtem ko se v ligi za prvaka vse začenja znova. Prvi dve moštvi lige za obstanek se bosta v četrtfinalu pridružili šestim iz lige za prvaka.