DRUGA LIGA ABA, 4. KROG

Poraza slovenskih ekip

ABA2: Šenčur - Sutjeska | Šenčurjani so izgubili proti Borcu. | Foto Dragana Stjepanović/ABA2

Šenčurjani so izgubili proti Borcu.

V Zlatiboru se je nadaljuje tekmovanje v drugi ligi ABA. Košarkarji Šenčurja so v sredo s 56:65 izgubili proti Borcu iz Banjaluke in tako ostajajo pri zgolj eni zmagi. Košarkarji Kansai Helios Suns pa so v petek po podaljšku izgubili z novosadsko Vojvodino s 83:89 (23:18, 46:32, 58:53, 76:76).

Kansai Helios
Sportal Helios po preobratu do prve zmage

Domžalčani so iz rok izpustili zmago, potem ko so povsem prevladovali v prvem delu in ob polčasu vodili za 14 točk (46:32), prednost pa ohranili skoraj do konca rednega dela. Še pet sekund pred koncem je bil izid 76:73, a so košarkarji Heliosa dovolili Petru Rakočeviću, da je dosegel trojko z velike oddaljenosti le dve sekundi pred koncem. V podaljšku so pobudo prevzeli Novosadčani, ki so si priigrali pet točk naskoka (85:80), te prednosti pa niso izpustili iz rok.

Pri Domžalčanih je bil strelsko najbolj razpoložen Blaž Mahkovic s 30 točkami, 14 jih je dodal Nejc Barič, Tibor Mirtič pa je dosegel dvojni dvojček (12 točk, 13 skokov).

Blaž Mahkovic je dosegel 30 točk. | Foto: www.alesfevzer.com Blaž Mahkovic je dosegel 30 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Gorenjska zasedba pa je v sredo zmago zapravila v črni zadnji četrtini, v katero je vstopila z majhno prednostjo. Šenčur je v zadnjih desetih minutah zmogel le deset točk, Borac pa 22, kar je bilo dovolj za zmago s 65:56 (19:15, 33:35, 43:46).

Najboljša strelca Šenčurja sta bila Alen Malovčič in Matej Čibej z desetimi točkami, Dino Murić je osmim točkam dodal deset skokov.