7. 3. 2020,
21.08

4 leta, 1 mesec

Thermometer Blue 0,08

Rogaška Helios Suns Hopsi Polzela Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija KK Krka Novo mesto KK Koper Primorska Liga Nova KBM

Sobota, 7. 3. 2020, 21.08

LIGA NOVA KBM, LIGA ZA PRVAKA, 2. KROG

Domžalčani po preobratu ugnali prvake, Krka pa Hopse

Helios Suns Krka | Helios je ugnal Koprčane, Krka pa Hopse. | Foto Grega Valančič/Sportida

Helios je ugnal Koprčane, Krka pa Hopse.

Drugi krog lige za prvaka v ligi Nova KBM se je začel z zmagama Helios Suns in Krke. Domžalčani so po preobratu v zadnji četrtini s 64:62 premagali branilce naslova iz Kopra, Novomeščani pa prav tako po preobratu v zadnjem delu Hopse (76:75).

Pri Novomeščanih, ki so nastopili brez poškodovanega prvega strelca Luke Lapornika, je bil z 18 točkami najbolje razpoložen strelec Glenn Cosey, 12 jih je dosegel v drugem polčasu, pri gostih pa Sandi Čebular (20).

Koprčani, ki so tudi tokrat igrali pred praznimi tribunami, so v 34. minuti vodili za deset točk, a nato Domžalčanom v dveh minutah dopustili, da so izenačili in pozneje prišli do zmage. Aleksandar Lazić je pri domačih vknjižil 15 točk, pri gostih pa je bil prvi strelec Jure Pelko s 16.